Retro styl: Obraz Marilyn Monroe i funkční nekonvenční nábytek

Bydlení ve stylu retro už dávno není pouze výsadou našich babiček a dědečků. Pro někoho může být překvapující, že se o retro bydlení zajímá více a více mladých lidí. Proč tomu tak je? Některé prvky retro stylu jsou doslova nesmrtelné a i mladší generace nepopírají tento fakt. Co činí retro styl tak oblíbeným?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Hodnota retro nábytku stoupá

Šťastný ten, který si uskladnil staré tzv. peřináče nebo židle z let dávno minulých. Proč?

Čím dál častěji si můžete na sociálních sítích a internetových bazarech všimnout nabídek výkupu retro nábytku. Podmínkou bývá perfektní stav.

Jestliže pomáháte s rekonstrukcí své babičce, dědečkovi či rodičům, společně určitě najdete několik kusů nábytku nebo doplňků, které můžete prodat nebo zrenovovat pro vlastní potřeby.

Funkčnost, výdrž a praktičnost

Tyto tři vlastnosti retro nábytku zájemce o jeho koupi nejvíce přitahují. V případě, že se vám nelíbí barva, můžete je jednoduše a svépomocí nalakovat barvou z hobby marketu. Za pár korun tak získáte kvalitní židle, které něco vydrží a dodají vašemu interiéru nádech minulých dob a historie.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Retro doplňky

Jestliže jste našli zalíbení v retro stylu, ale nemáte dostatek odvahy na proměnu vašeho interiéru a výměnu většiny svého nábytku, zaujmou vás zajisté retro doplňky a dekorace.

V obchodě naleznete spoustu replik i originálů retro předmětů, kterými jsou například plechové cedule a plakáty nebo hodiny, jak informuje webu Living.cz.

Klasickému retro stylu v našich domovech vévodí podobizny Marilyn Monroe, která se na nás usmívá z obrazů nebo plakátů.

Dle webu Livingroomideas.com je retro styl právě o doplňcích, a proto právě ony vašemu bydlení dodají tu správnou autentičnost.

Zdroj: Living.cz, Livingroomideas.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---