Retro styl bydlení nemusí být minulostí

Pokud se toho správně ujmete, můžete vyčarovat kouzelný interiér v retro stylu, který vám bude vaše okolí závidět. Jen se stačí zaměřit na důležitá fakta, co se týče tohoto stylu bydlení. Ačkoliv jde o retro styl bydlení, musíte počítat s tím, že jeho zařizování nebude nijak jednoduché. Záležet bude na každém jednotlivém detailu, který váš interiér promění v retro domácnost.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co je to retro styl bydlení?

Retro styl bydlení je bydlení, které bylo módním v době komunismu. Řeč je konkrétně o 50., 60. a 70. letech předchozího století. Pod pojmem retro se skrývá minulost neboli období, které již proběhlo. To neznamená, že by se retro nemohlo oprášit. Pokud si jej vytvoříte podle určitých norem, můžete docílit krásného bydlení. Stačí se jen zaměřit na určitá pravidla a retro styl se rázem objeví i u vás doma.

Nyní si popíšeme hlavní charakteristické znaky retro stylu, co se týče bydlení. Jako první začneme u barev. Tady volte pastelové odstíny. Žádné moderní barvy, které zakoupíte ve specializovaných obchodech. Snažte se opravdu zaměřit na dříve používané a ne příliš kvalitní barvy. Jak jsme již uvedli, v módě tenkrát byly převážně pastelové odstíny. Dále se zaměřte na používání plastových, laminových nebo umakartových materiálů. K dalším oblíbeným materiálům patřila v té době také koženka nebo překližka.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co dále víme o retro stylu bydlení?

Jak je to s nábytkem? Tady vyhrávají převážně oblé a elegantní tvary. Určitě si pamatujete nábytek, který stával na obyčejných dřevěných nožičkách. Řeč je například i o peřináči, jenž sloužil pro úschovu peřin. Důležitým charakteristickým znakem jsou geometrické vzory. Charakteristických znaků je u retro stylu bydlení více. K těm dalším patří variabilita nábytku nebo prosvětlenost interiéru. Pokud se zaměříte na všechny výše uvedené znaky, pak pro vás zařizování interiéru nebude nijak obtížné.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---