Jak už název napovídá, tato netradiční vodní rostlina se stala tak oblíbenou hlavně díky svému originálnímu tvaru. Je totiž velmi jednoduché zajistit, aby zůstala pěkně kulatá. Řasokoule nejsou náročné ani na běžnou péči, a jako dekorace tak váš domov mohou zdobit opravdu dlouho. Navíc i samotné akvárium nebo nádoba, ve které se pěstují, je velmi vkusným doplňkem.
Kde se vzaly?
Že jste o řasokoulích ještě neslyšeli? Není divu. Byly objeveny v roce 1824 v Zellském jezeře a nikoho ani nenapadlo, že rostlina přežívající ve vodě, která v zimě kompletně zamrzá, by si zvykla na „domácí“ podmínky.
Šířit se k nám začaly až mnohem později, a to z Japonska! Právě tam se totiž staly velmi populární.
Řasokoule nepatří mezi ohrožené druhy a jejich výskyt byl potvrzen téměř celosvětově.

Péče
Jak bylo zmíněno, řasokoule se pěstují v nádobě s vodou, samostatně nebo klidně s rybičkami, krevetkami a podobně. Ideální teplota vody by měla být 1–25 stupňů Celsia, ale zvládají i krátkodobé výkyvy na obě strany.
Vodu je potřeba pravidelně měnit, specializovaný web Řasokoule.eu doporučuje jednou za jeden až dva týdny.
Co je ale důležité (a tak trochu specialita řasokoulí), aby zůstaly kulaté, je potřeba je jednou za čas poválet v rukou. Nejvhodnější je tuto „masáž“ provádět v umyvadle s vodou, protože je tak rovnou zbavíme i případných nečistot.

Pořízení
Pokud se pro nového kulatého a zeleného člena rodiny rozhodnete, máte několik možností, kde ho sehnat. Řasokoule se často prodávají ve zverimexech, specializovaných prodejnách pro akvaristy nebo v hobby obchodech. Existuje také několik e-shopů, které se na jejich prodej a pěstování přímo zaměřují. Dopravy se bát nemusíte, protože řasokoule několik dní vydrží i v sáčku s minimem vody a teplotní změny je také nerozhází. Řasokouli si můžete zakoupit ve specializovaných e-shopech. K dostání je hned v několika velikostech. Za ty nejmenší o velikosti 5 centimetrů zaplatíte zhruba 100 korun, jak uvádí web Bydlimekvalitne.cz.
ZDROJ: Bydlimekvalitne.cz