Psí plemena vhodná i do menšího bytu

Psa si nejčastěji spojujeme s rodinným domečkem a velkou zahradou. Co když ale toužíte po chlupatém psím příteli, jenže bydlíte v ne zrovna prostorném bytě? Naštěstí existují i taková psí plemena, která dokážou spokojeně žít i v menším bytě.

Nejmenší plemeno? Čivava

Možná i vás jako první napadla právě rozkošná čivava. Je pravdou, že pokud hledáte pejska tzv. do kabelky, je čivava jasná volba. Drobné psí plemeno se hodí i do menšího bytu, protože i tam pro sebe dokáže najít dostatek místa pro spokojený život. Dospělý jedinec má výšku cca 15–⁠23 cm v kohoutku, co se váhy týče, tito pejsci se pohybují v rozmezí od 1,5 do 3 kilogramů.

Roztomilí bišonci

Pokud žijete v malém bytě, a přesto toužíte po věrném psím parťákovi, další vhodnou volbou je bišonek. Roztomilé psí plemeno s jiskrou v černých očích připomíná plyšáka, se kterým se chcete nepřetržitě mazlit. Tito pejsci jsou dokonale přizpůsobiví, vůbec nejsou agresivní, proto se hodí třeba i k dětem, jsou také nesmírně inteligentní a učenliví.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Westhighlandwhite teriér neboli westík

Skotské psí plemeno, které je známé svou hravostí, učenlivostí a zároveň zdravou nezávislostí. I tyhle pejsky lze doporučit těm z vás, kteří uvažujete o pořízení psa a žijete v nepříliš prostorném bytě. Westhighlandwhite teriér, kterému se také přezdívá westík, je vhodný k dětem. Rozumět si bude i s dalšími domácími zvířaty.

Do malého bytu mopsíka

Někdy se o nich říká, že jsou to nejošklivější psi. My ale musíme nesouhlasit, mopsi jsou nejen rozkošní, ale také vhodní pro rodiny s dětmi nebo pro seniory. Dorůstávají do výšky max 30 centimetrů, pokud jde o váhu, mívají okolo 6–⁠8 kilogramů. Jsou to krásní hafani, kteří jsou ale známí pro svou pohodlnost.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pořízení pejska dobře zvažte

Pořízení pejska si v každém případě opravdu dobře rozmyslete. Pes je starost, bude si vyžadovat váš čas i pozornost. Odvděčí se vám za to láskou a věrností. Jen si dobře rozmyslete, jestli mu tohle všechno jste schopni dát.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---