Projekt garsonka aneb co všechno se vejde do 24 metrů čtverečních

Zažili jste situaci, kdy jste přemýšleli o volbě nového bytu, nebo se právě v takové situaci nacházíte? Podívejte se spolu s námi na byt, který je vlastně projekt. Mladá majitelka si na něm vyzkoušela, co všechno se do malého prostoru vejde a jak útulně může vypadat. Pokud si myslíte, že 24 metrů čtverečních je velmi málo, tak se pletete. I z takového malého bytu dokážete udělat velmi příjemný prostor.

Sympatická mladá Lenka hledala své první bydlení v centru Prahy velmi dlouho. Do té doby bydlela v podnájmu v samém centru města, kde také chtěla zůstat. Miluje atmosféru starého města s vysokými stropy a velkými okny, stejně jako atmosféru staré Prahy, uvádí web České stavby.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Miluje centrum města

Opravdu se snažila zachránit duši a hledači bytů nejen v hlavním městě mohou potvrdit, že na ty dobré se vyplatí počkat a že pěkných bytů je často méně než šafránu. Hledala a hledala, a jak všichni víme, ceny stoupaly a stoupaly, ale vidina bytu v samém centru se stále více ztrácela v nedohlednu.

Když už nevěděla, jak dál, úplnou náhodou narazila na novostavbu, která sice nebyla přímo v centru města, ale pěšky se k ní dalo dojít za půl hodiny. Líbila se jí nejen lokalita, ale i projekt a možnosti, které nabízelo okolí.

Ve skutečnosti

Přestože Lenka nemohla najít byt s vysokým stropem, její nová nemovitost má obrovské okno na celé jedné straně. ,,A protože bydlím také v moderní budově, chtěla jsem sem vnést trochu útulnosti. Vždycky jsem inklinovala k jemným a romantickým vzorům, a tak vznikl můj koncept: je to trochu venkovské, ale v lehkém moderním hávu,“ dodává Lenka.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Malý prostor, mnoho věcí

,,Opravdu jsem chtěla vyzkoušet, co všechno dokážu, jestli dokážu využít opravdu každý centimetr prostoru. A víte co? Sama jsem byla překvapená, že to vyšlo a co všechno se mi sem vešlo,“ dodává hrdě majitelka v rozhovoru pro server Dům a zahrada.

Lenka sice nemá diplom z interiérového designu, ale je jeho velkou fanynkou. Líbí se jí provensálský a francouzský styl, který se projevuje zejména v dekorativních prvcích a materiálech.

Zdroje: Dům a zahrada, České stavby

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---