Profese, u kterých rostou nástupní mzdy 

Člověk má na výběr z několika profesí, které může vykonávat. Svým způsobem se nedá ani určit přesný počet možných povolání. Víte ale, jak je to s nástupní mzdou, co se týče jednotlivých pracovních míst? Pokud ne, seznámíme vás s profesemi, u kterých rostou nástupní mzdy. U některých profesí budete mile překvapení.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Profese, u kterých rostou nástupní mzdy

Řeč je o programátorech pracujících na vývoji aplikací nebo internetových stránek. Kromě zvyšování nástupní mzdy rostou v této oblasti i platy po nástupu. Není se čemu divit, protože lidé v IT oborech stále chybí. Podobně je na tom i ecommerce. Pod tuto kategorii spadají například internetoví marketéři nebo analytici, kteří se zabývají internetovými stránkami nebo jinými tabulkami. Pořád se držíme oborů, které se vykonávají převážně na počítačích. Jak je to ale s jinými obory?

Pozadu nezůstávají ani profesionální řidiči. To se týká převážně řidičů kamionů nebo nákladních vozidel. I tady nástupní mzda rok od roku roste směrem nahoru. Dále se navyšování nástupních mezd týká také strojírenských oborů. Ačkoliv nynější poptávka po výrobních zakázkách je relativně nízká, platy jsou v těchto oborech velice zajímavé. Je potřeba také myslet na to, že se jedná o obory, na které vám ve většině případů postačí výuční list, na rozdíl od předchozího odstavce. Budeme-li tedy porovnávat platy, které dostanete za výše uvedené studium, pak jsou strojírenské obory výhrou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jaká profese se může ještě radovat z vyšší nástupní mzdy?

Poslední profesí, kterou zde sdělíme, jsou kuchaři. I kuchaři si v dnešní době mohou vydělat opravdu velmi zajímavé finance. Zvlášť ve chvíli, kdy se dostanou na pozici šéfkuchaře. V takovém případě jejich částka překračuje mnohdy i hranici 35 tisíc korun v čistém. Pochopitelné bude záviset na mnoha faktech. Mezi ně patří například město nebo konkrétní restaurace, ve které pracují. Povědomí o tom, jak rostou nabízené nástupní mzdy, se vám může hodit, i pokud nyní práci měnit nechcete, jak uvádí internetový portál Práce.cz.

Zdroj: Práce.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---