Proč nám vrže postel a jak se toho zbavit? Máme pro vás pár tipů

Potřebujete se pořádně vyspat, ale sotva se pohnete, vrže vám postel. Vstáváte, vrže postel. Vrzání už je v takové fázi, že když pohnete jen palcem, postel vrže? Co si teprve budou myslet sousedi, když se při každém otočení v noci ozývají skřípavé zvuky. Už vám to vše leze na nervy a chcete s tím něco udělat? Poradíme vám.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Buďte vrzání na stopě

Příčin může být spousta. Vrzání spojů postele, kovových částí, zvuk od roštů, od matrace.

  • Jako první krok zkuste vyndat matraci, položit ji na zem a zkusit si na ni lehnout. Uvidíte, zda i tak uslyšíte vrzání, a bude tak příčina v matraci.
  • Další možnou příčinou jsou šrouby. Všechny pořádně dotáhneme.
  • Vrzání také mohou způsobovat spoje. Můžete zkusit spoje namazat. Použít můžete parafín nebo třeba včelí vosk (pokud máte rádi vůni včel, je to dokonalé přírodní provonění pokoje či ložnice).
  • Dále můžeme zkontrolovat uložení roštu. Pokud je volně položený, může se při zatížení třít a vydávat zvuky. V tomto případě ho můžeme podložit třeba látkou. Pokud máte pevný rošt, doporučujeme ho přimontovat na rám postele.
  • Křivá podlaha, i ta může být důvodem toho, proč postel vrže. Postel nám po podlaze může cestovat a způsobovat tím vrzání, případně se posune na nerovný povrch a nerovnost může být příčinou. Postel zkusíme posunout, srovnat, vyvážit, případně podložit nohy filcem nebo podložkami na židle.

Pokud jste utáhli všechny šrouby a namazali jste, co se dalo, matrací to není. Podlaha je vyrovnaná, podložili jste nožičky. Ale ta postel ne a ne přestat vrzat?

Pokud je v záruce, můžete ji reklamovat. Pokud je postel starší a bohužel už v záruce není, tak můžete ještě využít servisu či nějakého odborníka na volné noze.

A pokud ani odborník vrzání nedokáže utnout, nebude jiná možnost, než se uchýlit ke koupi postele nové. Ta stará to bude mít již, jak se říká, takzvaně za sebou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tip na závěr: U nové postele můžete zkusit vrzání předcházet. A to například tak, že ji při stavění pořádně dotáhnete, elektrický šroubovák nebo AKU vrtačka bude nejlepší volbou. Také můžete preventivně promazat spoje i místa, kde se o sebe jednotlivé části třou.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Petra Schovancováhttps://receptarprimanapadu.cz/
Odmalička je mojí vášní psaní, kreslení a příroda. V redakci iBydlení.cz se převážně věnuji tématům o zvelebování zahrady a péči o ni.

Nejnovější články

--- Další články autora ---