Proč je dobré stavět skleník na konci léta a jaký vybrat?

Také patříte k lidem, kteří si už pár let říkají, že si postaví skleník, ale ne a ne se k tomu dostat? Už i přesně víte, kde byste jej umístili, jak velký by měl být a co vše by měl „umět“? Nechte se motivovat a pusťte se do díla. Právě teď je totiž skvělá doba, kdy je skleník vhodné postavit.

Ať už budete při stavbě postupovat klasicky, jak jste zvyklí od babiček nebo prababiček, nebo si díky moderním možnostem pořídíte skleník coby šikovnou skládačku, vaše píle se vám jistě vyplatí.

Usnadněte si práci a kupte skleník, který postavíte za jedno odpoledne,…

…a možná ani to ne, záleží na vaší zručnosti. U moderních skleníků, které si můžete koupit v hobby marketech, totiž není nutné budovat pevný základ. Konstrukce kvalitních a spolehlivých skládaných skleníků jsou tvořeny hliníkovými profily, takže jsou lehké, pevné a mají vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům. Ty, které mají zacvakávací základnu, není nutné jinak fixovat, jen do ní.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jako výplň konstrukcí může být použita výplň z komůrkového polykarbonátu. S ní lze uvnitř snadno udržovat stálou požadovanou teplotu. Často se používá např. výplň zhotovená jen z kvalitního granulátu, aby byla zajištěna dlouhá životnost i ochrana zeleniny a ovoce před UV zářením. Přitom je ale zachována propustnost světla.

Vybrat si můžete skleník i s příslušenstvím, jako jsou okapy nebo ocelová základna. Potěší vás i otevírací okna, aby docházelo ke správné cirkulaci vzduchu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Proč stavět skleník na podzim?

Když skleník založíte teď, stihnete v něm provést všechny přípravy na další sezónu. Hned zjara budete moci zasadit vše tak, jak je potřeba, i když venku budou ještě občasné mrazíky.

Vyberte místo, kde hodně svítí slunce. Pokud zde bude zároveň závětří, bude stanoviště ještě lepší.

TIP na závěr: Montovaný skleník vyberte u ověřeného prodejce, abyste nekoupili model, který nebude mít kvalitní polykarbonátovou výplň. Ověřit si kvalitu výplně můžete jednoduše ihned po nebo při nákupu. Jestliže výplň zmáčknete, nebude praskat, mírně se prohne – zapruží a vrátí se do původní polohy.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---