Proč dát zápalky do květináče? Tenhle trik našich babiček určitě neznáte

Stále více lidí přichází na to, že pěstovat doma květiny přináší určité výhody. Nejenže živé rostliny dělají naše domovy útulnější, ale zároveň pozitivně ovlivňují kvalitu ovzduší. Napadlo by vás někdy dát do květináče zápalky? Tento oblíbený trik našich babiček možná vůbec neznáte – a to je škoda!

Zápalky jako spojenci při péči o rostliny

Snad v každé domácnosti se najde alespoň jedno balení zápalek. A pokud ne, určitě doporučujeme pár krabiček přikoupit do foroty – stanou se totiž vaším celým spojencem při péči o pokojové rostliny. Málokdo to ví, ale typické červené hlavičky, kterými jsou sirky proslulé, v sobě obsahují „cosi“, co se vám při pěstování rostlin bude hodit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Živé rostliny zkrášlí bydlení a pročistí vzduch

Většina lidí pěstuje pokojové rostliny především pro jejich pestrobarevné květy – jinými slovy pro parádu. Je pravda, že krásně kvetoucí pokojovky dokážou oživit parapet, poličku i noční stolek v ložnici. Není to ale jen estetická stránka, pro kterou se vyplatí pěstovat doma živé rostliny.

Pokud se rostlinám dobře daří a správně se o ně staráme, přispívají k rychlejšímu čištění vzduchu a také dokážou ovlivnit produkci kyslíku. Jakmile jim ale dojdou základní živiny, tyhle své schopnosti ztrácí. Že se rostlinám nedaří, poznáme například podle žloutnutí listů, vadnutí či opadávání květů, dostavit se mohou také tmavé skvrny.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Povolejte sirky na pomoc

Nyní se konečně dostáváme k tomu, co vás určitě nejvíce zajímá – tedy k tomu, proč byste měli dát do květináče zápalky. Pro rostliny je důležitá výživa, kterou jim můžete dodat právě prostřednictvím několika sirek vložených do substrátu v květináči. Důležité je, abyste sirky umístili hlavičkami dolů.

A kolik jich do květináče dát? Počet sirek závisí na velikosti konkrétního květináče. Sirky v květináči umisťujte alespoň 5 cm od sebe. Po umístění sirek do zeminy rostlinu důkladně zalijte a po dvou dnech sirky vyjměte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---