Proč bystě měli sklápět poklop na toaletě? Tyhle důvody vás zaskočí

Sklápění prkénka na toaletě je v nejedné domácnosti časté téma k diskuzi. Zatímco muži jej nechávají automaticky nahoře, ženy naopak vyžadují mít prkénko dole. Co ale poklop? Ten dáváte dolů, nebo tohle vůbec neřešíte? Správným řešením je, aby dole bylo nejen prkénko, ale i poklop. V dnešním článku vám řekneme, proč byste to tak měli začít dělat ještě dnes.

Dobrý den, tady potkan!

Napadlo vás někdy, že by se k vám domů mohl pozvat nezvaný host? Mluvíme o potkanech. Málokdo si to uvědomuje, ale potkani umí velmi zdatně plavat. I ve šplhání jsou docela přeborníci, mimo to až na tři minuty zadrží dech. Co z toho plyne? Že se umí bez potíží snadno pohybovat prostředím kanalizace, hravě zdolají kolmé potrubí a skrze záchodovou mísu se mohou dostat až k vám domů.

Intenzivní vůně může být na škodu

Všichni chceme, aby nám to na toaletě pěkně vonělo. Proto používáme různé osvěžovače nebo přípravky, které se umisťují přímo do toaletní mísy. Kromě vůně napomáhají i toaletu čistit a dezinfikovat. Jenže ona vůně může být mnohdy až moc. Používání těchto aromatických prostředků si bohužel negativně ovlivňujeme kvalitu vzduchu nejen na WC, ale celkově v domácnosti. Poklop dole tak může zabránit pronikání intenzivní vůně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bakterie, kam se podíváš

Co si budeme povídat – toaleta je bezesporu nejšpinavější místo u nás doma. Není pochyb o tom, že se zde zdržují nejrůznější bakterie. Sice nejsou pohledem vidět, ale můžeme se spolehnout, že tam jsou a sdílí s námi WC. Při každém spláchnutí se viry a bakterie, kterých může být na toaletě až několik milionů, prostřednictvím kontaminovaných kapiček vody dostávají nejen do ovzduší, ale usazují se i na površích okolo.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Máte doma kočku?

Pokud s vámi doma žije kočka, máte o důvod navíc, proč sklápět poklop na toaletě. O kočkách je známo, že jsou to strašně zvídavá stvoření. Otevřená toaleta představuje nástrahu, kdy kočka může do mísy spadnout. Dáte-li poklop dolů, hravě takové nepříjemnosti zabráníte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---