Proč bystě měli nábytek potírat vínem? Naše babičky to dělávaly taky a věděly proč!

Dřevěný nábytek má bezesporu své kouzlo. Nejenže krásně vypadá, ale při správné péči dokáže dělat parádu i dlouhá léta. Máte-li doma nábytek z masivního dřeva, jistě chcete, aby vypadalo jako nové co možná nejdéle. Vyplatí se znát fígl, který používaly už naše babičky a dobře věděly, proč na něho sázely. O jaký trik jde a k čemu vám pomůže?

Viděli jste někdy babičku potírat nábytek vínem?

Zavzpomínejte na chvíle, kdy jste byly malé děti, a trávily jste čas u babičky. Jistě jste ji viděli dělat mnoho zajímavých činností. A jednou z nich třeba bylo potírání nábytku vínem. Tehdy jste si možná ťukali na čelo, proč to ta babička asi dělá. Jenže ona moc dobře věděla, k čemu je víno na nábytku dobré.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Domácí leštěnka na dřevěný nábytek

Plynule se přesouváme k tomu, jaký to vlastně mělo význam. Věřte, nebo ne, ale víno smíchané s olejem funguje jako domácí leštěnka. Výborný pomocník na dřevěný nábytek, díky kterému se postaráte o to, že váš nábytek bude krásně lesklý a bude vám doma dělat parádu.

Jak na to?

Teď si možná říkáte, jak na to. Stačí namočit hadřík do vína, pak do oleje a pak s ním vyleštit dřevěný povrch? Usnadníme vám to: Nalijte deci vína, smíchejte ji se stejným množstvím oleje a tímto roztokem následně za pomoci hadříku přetřete dřevěný nábytek u vás doma. Nebudete se stačit divit, jak se nábytek začne krásně lesknout.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jaké víno použít?

To je dobrá otázka, na kterou je dobré znát odpověď. Jednak proto, abyste věděli, jaké víno mít doma po ruce, a také proto, abyste si nábytek zbytečně nepoškodili. To se totiž stane v případě, kdy na světlý nábytek použijete červené víno. Platí zde jednoduché pravidlo, které si zapamatujte: Bílé víno používejte na světlý nábytek, červené víno pouze na tmavý nábytek.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---