Při zařizování garsonky je zapotřebí vyhnout se některým věcem. Víme kterým

Garsonka často lidi odrazuje pro svůj omezený prostor. Přesto se ale může jednat o ideální bydlení pro studenta, pracujícího člověka nebo důchodce. I malý prostor lze totiž efektivně a útulně zařídit. Stačí se jen držet několika jednoduchých rad.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Rozdělte prostor na menší místa

První velkou chybou je, že se ke garsonce stavíme jako k jedné místnosti. Mnohem lepším řešením je prostor si pomyslně rozdělit a každou část využít jako jinou místnost. Vytvoření jednotlivých zón nám pomůže k maximálnímu využití daného prostoru. Pro optické rozlišení můžeme sáhnout po oddělovacích stěnách nebo koberci.

Pozornost bychom měli zaměřit také na závěsy v místnosti. Podle webového portálu RealSimple.com totiž nesprávně zavěšený závěs dokáže naši místnost opticky zmenšit. Tyč, na které visí, by měla být co nejblíže u stropu. Díky tomuto jednoduchému triku budou naše okna vypadat větší, a dojde tak i k optickému zvětšení celého prostoru. Záclony by potom měly sahat až k podlaze.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Místnost zbytečně nezaplňujte

To, co dokáže celou místnost zničit, je nevhodně zvolený nábytek. Pokud totiž bude příliš malý, nebo naopak příliš robustní, celkový dojem z celé místnosti nikdy nebude příjemný. Nejlepším řešením při zařizování menšího prostoru je sáhnout po kusech nábytku, které mají více využití. Jedná se například o pohovky nebo postele s úložným prostorem.  

Bát se nemusíme ani výrazných vzorů. Zdi bychom neměli nechávat bílé, naopak. Barevné vzory tapet dokážou naši místnost jednoduše oživit. Sáhnout můžeme také po vzorech, které tvoří optickou iluzi většího prostoru. Vyhnout bychom se měli také tomu, že všechny zdi v místnosti budou stejné. I tato skutečnost má za následek stísněný pocit z místnosti.

Použijte zrcadla a tvořte optické iluze

K vytvoření většího prostoru nám dopomůžou také zrcadla. Pokud je umístíme naproti oknu, místnost bude hned působit mnohem světleji, ale i opticky větší. Také bychom se neměli vyhýbat výrazným uměleckým dílům, i ty dokážou vytvořit iluzi většího prostoru.

https://www.realsimple.com/home-organizing/decorating/studio-apartment-decorating-mistakes

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---