Překvapivé využití skořice, které by vás možná ani nenapadlo

Skořice je nádherně vonící koření, které si většina z nás spojuje s jablkovým štrúdlem nebo vůní podzimu. Její využití v kuchyni je různorodé – dokáže dodat ten správný šmrnc slaným i sladkým pokrmům. Máme pro vás překvapivé způsoby použití skořice, které by vás možná nikdy nenapadly.

Odpuzuje šatní moly

Noční můra každé ženy – šatní moli. Tihle nezvaní hosté se s oblibou ubytují mezi oblečením, kde dokážou napáchat pořádnou paseku. Jak se jejich nechtěné návštěvě bránit? Vložte 2–3 tyčinky skořice do látkového pytlíku a pověste ho do skříně. Moli vůni skořice moc v lásce nemají a místu se vyhnou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Stimuluje růst vlasů

Tohle voňavé koření může pomoci „probudit“ pokožku hlavy a zlepšit celkový růst vlasů. Smíchejte stejné množství mleté skořice a medu a aplikujte na směs ke kořínkům hlavy. Nechte působit 15 minut, poté opláchněte a opakujte alespoň jednou týdně.

Odstraní škrábance na dřevěném nábytku

Použijte skořici k vymazání škrábanců, odřenin a škrábanců na dřevěném nábytku. Na odřenou oblast rozetřete špetku mleté skořice a sledujte, jak zmizí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zbaví koberec zápachu

Máte pocit, že váš koberec nepříjemně zapáchá? Než si domů pozvete profesionální čističe koberců, jako první pomoc se nabízí právě skořice. Vyrobte si speciální prášek smícháním ½ hrníčku boraxu, ½ hrníčku jedlé sody a čajové lžičky skořice. Prášek poté nasypte na koberec, nechte působit 2–3 hodiny a následně vysajte.

Zklidní podrážděný žaludek

Antioxidanty obsažené ve skořici mohou pomoci uklidnit podrážděný žaludek. Až vám příště bude nevolno, zkuste si uvařit skořicový čaj. Jak na to? Svařte 1 tyčinku skořice v šálku vody, nechte louhovat 10 minut a ještě teplý čaj vypijte po menších doušcích.

Ochrání orchideje před plísněmi

Lehký poprašek skořice může vaše orchideje ochránit před plísněmi. Stačí malé množství mleté skořice nasypat ke kořenům rostliny – nejdříve samozřejmě odstraňte všechny již napadené části. Provádějte maximálně 2x do měsíce.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---