Předsíň je hlavním prostorem. Vítáte v něm jakoukoliv návštěvu

Předsíň je odjakživa prostorem, který vidíme při vstupu do bytu nebo rodinného domu jako první. Už u této místnosti si člověk udělá obrázek o tom, jak by mohl vypadat celý interiér prostoru. Jak předsíň zařídit tak, aby byla útulná a pro návštěvu okouzlující? Stačí se zaměřit na pár detailů. Díky maličkostem docílíte svého cíle.

Velikost předsíně je důležitá

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, velikost předsíně by měla splňovat bezesporu své normy. Určitě se nedoporučuje dělat zbytečně velkou předsíň, kterou následně nebudete moct využít naplno. Zároveň není dobré dělat předsíň o jednom metru. Šířka předsíně by měla překročit hranici 1 metru. Neměla by se ovšem dostat nad hranici 1,25 metru. Tato hranice platí pro menší a středně velké byty. U větších bytů je možné přesáhnout bezpochyby i hranici 1,5 metru do šířky. Co se týče délky, tady bude rozměr záviset na vás. Jak jsme již naznačovali, s rozměry to nepřehánějte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Šířka předsíně slouží pro nábytek. Přesněji řečeno pro botník a komodu. Botník bude sloužit pro ukládání bot. Komoda je skvělým úložním prostorem pro další důležité věci, jež chcete mít neustále při sobě. Na komodu můžete poté umístit například deodoranty nebo parfémy. Vždy je tak budete mít po ruce, jakmile budete opouštět svůj byt nebo dům. Botníky se dnes běžně prodávají i s věšáky. Ty jsou dobré na pověšení mikin a zimních bund. Tím máte důležité věci již zařízeny. Pochopitelně je potřeba zakoupit i lžíci na boty.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co by měla dále obsahovat předsíň?

Hlavní roli bude hrát i výběr barev. Předsíň je tmavou místností. Sáhněte například po klasické bílé nebo jemně šedé barvě. Se světlem vám může pomoct dekorativní osvětlení. To by v předsíni k hlavnímu zdroji světla nemělo chybět. Předsíň vybavte také dekoracemi. Rozhodně to s nimi ale nepřehánějte. Všeho moc škodí. Dekorace a doplňky dodají jednoznačně předsíni ten pravý šmrnc a útulnost. Zároveň je třeba zvolit takovou dekoraci, která nebude v předsíni překážet, jak uvádí internetový portál Homeincube.cz.

Zdroj: Homeincube.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---