Praktické a levné tipy, jak vyčistit pračku i bez použití chemie

Když vkládáme špinavé prádlo do pračky, automaticky očekáváme, že se nám po skončení pracího cyklu vrátí krásně čisté a voňavé. Aby pračka mohla plnohodnotně plnit svůj úkol, vyžaduje si naši pravidelnou pozornost. Poradíme vám praktické a levné tipy, jak vyčistit pračku i bez použití chemie.

Ocet

Doma ho má úplně každý, jeho využití v domácnosti snad nezná hranice. Na první pohled obyčejná surovina, kterou v obchodě koupíte za pár korun – ano, to je ocet. Snadno s ním udržíte vaši pračku v čistotě a na chemii můžete rovnou zapomenout.

Jak na to? Nic složitého v tom nehledejte. Nalijte do bubnu pračky litr octa (trochu můžete nalít i do zásobníku na prášek a aviváž) a poté spusťte program alespoň na 60 °C.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jedlá soda

I jedlá soda je surovina za pár korun, která v domácnosti nesmí chybět žádné správné hospodyňce. Čištění pračky jedlou sodou je super přírodní způsob, jak ji udržovat v čistotě, aniž byste k tomu potřebovali chemii.

I tady je postup opravdu snadný. Pytlík jedlé sody nasypte přímo do bubnu vaší pračky (vystačíte si s cca 200 gramy jedlé sody) a potom zapněte program na 90 °C.

Kombinace sody a octa

Pro případy, kdy jste pračku opravdu hodně dlouho nečistili (nebo dokonce vůbec), vsaďte na kombinaci těchto dvou již zmíněných surovin. Jedlou sodu nasypte do bubnu pračky. Hrníček octa nalijte do zásobníku na aviváž a zbytek z litru nalijte do bubnu. I v tomto případě je nutné spustit dlouhý prací program na vysokou teplotu – nejméně 60 °C, ideálně však 90 °C.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kyselina citronová

Řešíme-li přírodní způsoby čištění pračky, nesmíme opomenout ani kyselinu citronovou. Na první pohled obyčejná (a levná) surovina, která je ale při čištění velice efektivní. Do bubnu pračky nasypte cca 250 gramů kyseliny citronové a spusťte dlouhý prací program s teplotou minimálně 60 °C.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---