Práce z domova aneb zařizujeme pracovní kout

S příchodem celosvětové pandemie covidu se mnoha lidem změnila forma práce. I v dnešní době stále více lidí pracuje (alespoň částečně) z domova. V této souvislosti proto často vyvstává nerudovská otázka: Kam s ním? V tomto případě máme na mysli pracovní kout. Pokud máte nevyužitou místnost, máte vyhráno. Zoufat ale nemusíte, ani jestliže máte byt menší velikosti. Poradíme vám, kde a jak si pracovní kout udělat, aby se vám dobře pracovalo z pohodlí vašeho domova.

Tour de domácnost

Projděte si pečlivě váš byt nebo dům a zvažte, kde by byla pracovna nejvhodnější. Možná vás překvapí, že může být součástí obývacího pokoje, v hale, nad schodištěm apod. Nemusíte se striktně vyhýbat ani ložnici. Většina lidí sice bude namítat, že ta má sloužit především na spánek a relaxaci. To je samozřejmě nepopiratelný fakt. Pokud to ale jinak nejde, může sloužit i na práci. Důležité je, aby zvolený prostor měl dostatek přirozeného světla, nabízel relativní klid a vy jste se v něm cítili dobře.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Oddělte vhodně pracovní koZut

Pokud bude pracovní kout součástí jiného pokoje, zkuste alespoň prostor opticky rozdělit. Chcete, aby z jednoho pokoje byly dva? Toho docílíte pomocí instalace příčky nebo ještě jednodušeji pomocí mobilní plenty. Jako další řešení se nabízí pořízení většího kusu nábytku mezi pracovním koutem a zbytkem místnosti. Pokud si pořídíte například velkou knihovničku, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Můžete do ní naskládat nejen knížky, ale také šanony, časopisy, učebnice a další věci potřebné pro vaši práci.

Když prostor skutečně není

Pracovního koutu se vzdávat nemusíte, ani když máte skutečně malý byt. V takovém případě si pořiďte sklápěcí stůl. Nad něj si pověste police, které vám prostor taktéž výrazně ušetří. Další chytrou vychytávkou jsou úložné boxy nebo koše na zavěšení, případně také kontejnery na kolečkách, které můžete snadno přesouvat z místa na místo. Jestliže vysněnou věc neseženete, nechte si ji vyrobit na míru.

Ergonomie

Základem by měl být pracovní stůl v dostatečné výšce s ohledem na vaši postavu. Zapomeňte také na jakoukoliv židli, která se vám dostane pod ruku. Jestliže nechcete riskovat vleklé problémy se zády a krční páteří, investujte do kvalitní ergonomické židle. Skvělým pomocníkem je také vertikální myš, která snižuje riziko vzniku svalových problémů se zápěstím. Na stole vám samozřejmě nesmí chybět ani lampa. Zvolte takovou s nastavitelnou výškou a otočnou hlavou.

Pořiďte si dekorace, ať vám jde práce jako po másle

Na závěr si vyzdobte místo dekoracemi podle vašeho vkusu. To je další z benefitů domácího pracovního koutu. Na rozdíl od toho ve firmě si ho skutečně můžete udělat podle sebe bez ohledu na vaše kolegy. Zvolte třeba fotografie s vaší rodinou nebo domácím mazlíčkem, malůvky vašich dětí, květiny, nástěnku, hřejivý pléd přehozený přes židli nebo stylový hrnek na kávu. Zkrátka se obklopte věcmi, které jsou vám milé.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jediné, co vám hrozí při pořízení pracovního koutu podle vaší fantazie, je to, že se vám nebude chtít z vašeho útočiště vůbec odcházet. Když se v něm budete cítit skvěle, pracovní úspěchy na sebe rozhodně nenechají dlouho čekat.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---