Práce se dřevem nebyla nikdy jednodušší. Jak správně používat pásovou brusku

Pokud je třeba opravit velkou plochu hrubého dřeva, ruční broušení nepřipadá v úvahu. Práce s elektrickou orbitální bruskou může trvat celou věčnost, zejména je-li dřevo hrubé či je třeba opracovat velké množství materiálu. V takovém případě je tak nejvhodnější sáhnout po brusce pásové, která poslouží nejlépe.

Pásová bruska využívá brusných pásů, které dokážou očistit a vyhladit i ty nejodolnější materiály. Díky kontinuálnímu pohybu pásu je přitom broušení plynulé a efektivní. Dle webu nako.cz se tak zařízení hodí na broušení trámů, prken i desek různých tvarů a velikostí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak používat pásovou brusku

K bezpečnému a správnému používání brusky je podle serveru bhg.com vhodné dodržet následující kroky:

1) Instalace pásu. Chcete-li vložit pás do brusky, uvolněte napínací páčku, která se obvykle nachází na boku brusky, a nasaďte pás na kola. Poté páčku vraťte do původní polohy.

2) Upnutí materiálu. Připevněte broušený materiál k pracovní ploše pomocí svorek, aby bruska svým výkonem s předmětem neházela.

3) Broušení. Zadní stranu brusky pomalu přiložte ke dřevu. Nástroj držte klidně a dlouhými, rovnoměrnými tahy kopírujte strukturu dřeva. Průběžně kontrolujte povrch broušeného materiálu, když přecházíte z jednoho místa na druhé.

4) Závěrečné práce. Před dalším broušením zkontrolujte prachový sáček, pokud jím bruska disponuje, a v případě potřeby jej vyprázdněte. Zkontrolujte také, zda pás drží na svém místě, a pokud je již opotřebený, vyměňte jej za nový.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak udržovat pásovou brusku v dobrém stavu

Po skončení práce je dobré brusku důkladně vyfoukat stlačeným vzduchem. Pokud je nářadí vybaveno odnímatelnými kryty, sundejte se a očistěte i vnitřní části. Volně naviňte šňůru a uložte nářadí do určeného kufříku nebo skříňky. Brusku je vhodné mít uloženou na suchém místě.

Zdroje: nako.cz, bhg.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Vanda
Pohled na útulný a zároveň praktický domov mě naplňuje pohodou a klidem. Rád předávám čtenářům webu iBydlení.cz cenné rady o tom, jak svou domácnost posunout o úroveň výš.

Nejnovější články

--- Další články autora ---