Práce načerno? Rozhodně nedoporučujeme! Vysoké pokuty, které nezaplatíte! 

Láká vás práce načerno, protože nemusíte odvádět žádné peníze státu? Jinými slovy se takto snáz dohodnete s člověkem, jenž vás zaměstná za finance, které si představujete, a následně se pustíte do práce bez jakýchkoliv dalších povinností? Na to velice rychle zapomeňte, protože finanční postihy se netýkají pouze firem, ale také zaměstnanců. Pokuty mnohdy mohou přesáhnout i desetitisícové částky.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Práce načerno? V žádném případě!

Každý případ je odlišný, a pokuty tak mohou být nižší, nebo naopak vyšší. Záleží také na tom, zda jste se podobného činu již v minulosti dopustili. Pokud se prvně podíváme na zaměstnavatele, těm hrozí pokuty od 250 tisíc korun až do 10 milionů korun. Je potřeba počítat s tím, že výše pokuty se neustále mění. Vždy záleží na zákoníku, který se tomuto tématu věnuje. Za půl roku může být pokuta tedy zcela odlišná. Horní hranice je udělována většinou v případě, kdy má zaměstnavatel pod sebou takto více zaměstnanců nebo se činu již dopustil.

Jak je to s pokutami u zaměstnanců? I tady hrozí nepříjemně vysoké částky. Pokuta pro zaměstnance může být pár desítek tisíc korun, ale také není problém, aby překročila hranici 100 tisíc korun. To už opět bude záviset na udělení trestu. Myslíte si, že se pokutě vyhnete? S tím nepočítejte, protože vám inspekce práce následně udělí naopak vyšší pokutu. Ta se poté vyšplhá i na částku převyšující 200 tisíc korun. Opět je nutné počítat s tím, že výše pokuty nelze přesně sdělit. Kromě toho se tresty a výše pokuty neustále mění.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Vyplatí se vám to? NE!

Mimo jiné se vám nic nepočítá do sociálního systému. Co to znamená? S důchodem nepočítejte. Podobně je to i s nemocenskou. Pokud se vám něco stane, stát vám žádné finance nevyplatí. Jestliže navíc budete mít vážnější pracovní úraz, musíte myslet na to, že jste v tom sami. Zkrátka vám nikdo nepomůže a váš zaměstnavatel dá od vás ruce během pár vteřin pryč. Opět bude velmi obtížné dovolávat se svého práva, jak uvádí internetový portál Práce.cz.

Zdroj: Práce.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---