Potřebujete zvětšit malý byt? Vyzkoušejte naše tipy

Máte menší byt a chtěli byste ho lidově řečeno nafouknout? Metry čtvereční vykouzlit neumíme, ale máme několik triků, jak ho opticky zvětšit. Nezapomeňte, že i malý byt může působit vzdušně. Podívejte se spolu s námi na cenné rady a poznatky, díky nimž se ve svém domově můžete cítit mnohem lépe.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak opticky zvětšit malý byt:

  • Myslete minimalisticky
  • Volte světlé barvy
  • Použijte co nejméně dekorací
  • Snažte se efektivně využít všechny úložné prostory
  • Používejte světlé barvy

Stěny, nábytek, doplňky, to vše může vyvolávat různé emoce – vizuálně hřát, uklidňovat, povzbuzovat chuť k jídlu. V malém bytě budete potřebovat barvy, které navodí pocit vzdušnosti, prostornosti a světla. Proto volte světlé tóny ze studeného spektra. Naopak se vyhněte sytým tmavým barvám.

Vestavěný nábytek

Malý byt ocení vestavěné skříně a spotřebiče. Je lepší ukrojit z místnosti kus po jedné délce, od podlahy ke stropu, než zaplnit prostor policemi a skříněmi, které vytvoří pocit chaosu, jak upozorňuje portál Majdom. Dveře by samozřejmě měly být ve světlém odstínu. Ideálně posuvné, které šetří místo.

Jednotná podlaha

Máte v předsíni dlažbu, v kuchyni a koupelně jiný odstín a ve zbytku prostoru parkety? Je to sice praktické, ale opticky to zbytečně rozbíjí prostor. Dnešní trh nabízí dlažbu, která věrně napodobuje plovoucí podlahu, tak co se vydat tímto směrem?

Vyberte si skládací nábytek

Masivní kusy se do malého bytu nehodí. Nábytek by měl být ideálně skládací – ať už jde o pohovku nebo jídelní stůl. Spoustu místa ušetříte také díky stohovatelným nebo skládacím židlím. Pro malý obývací pokoj je rozhodně nejlepší závěsná sestava, vysvětluje web Slsp.sk.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Opatrně s dekoracemi

Rádi si z dovolené přivážíte suvenýry a pak si je vystavujete v bytě? Může to být hezká vzpomínka, ale ne do malého bytu. Všechny drobnosti a dekorace jej zmenšují a působí dojmem nepořádku. Čím více volného místa, tím lépe.

Zdroje: Slsp.sk, Majdom

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---