Potřebujete uložit ke spánku tři či čtyři děti? Jde to i v menších prostorách

Máte dvě děti, které si rády zvou své kamarády, bratrance, sestřenice nebo sousedovic dvojčata na přespání? Možná jste se znovu oženili či vdaly a máte každý druhý víkend na starost ne dvě společné děti, ale celkem tři nebo čtyři, které jste si do vztahu přivedli z předchozích vztahů. Jestliže potřebujete spoustu postelí, ale místa nemáte nadmíru, vybírat můžete z několika šikovně řešených postelí, které vám pomohou situaci vyřešit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Patrová postel mnoha podob

Dávno pryč jsou časy, kdy jsme vídali a znali patrovou nebo také poschoďovou postel v její základní, strohé podobě. I dnes snadno koupíte dřevěné patrové postele v typických rozměrech, které jsou stejné jako u klasického lůžka. Lidé ale často a rádi kupují typ postele, který má spodní lůžko o něco širší než to vrchní, a tak dovoluje dětem si přes den hrát nebo v případě potřeby uložit dvě děti. Stačí, když si lehnou nohama k sobě, když už jsou větší.

Další možností jsou patrové postele, které pod spodním lůžkem ukrývají ještě jednu matraci, tedy lůžko. Aniž by bylo potřeba postel nějak upravovat, stačí přídavné lůžko vytáhnout a je připraveno k použití. Dnes již jsou používány i na taková lůžka kvalitní matrace.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Křeslo v dětském a studentském pokoji

Dětem do pokoje můžete pořídit i rozkládací křeslo, které během týdne slouží klasicky k sezení, a jakmile je potřeba, nahradí další postel. Křeslo hojně využívají děti větší, čtenáři i ti, kteří se baví jakoukoli zábavou vsedě. Pro mnohé děti slouží v pokojíku i jako „němý sluha“, který usnese nepřeberné množství oblečení…

Další možností, kterou můžete pro občasné přespání použít, je nafukovací matrace. Dnes už jsou tyto matrace pohodlné, příjemné na dotek, samy se umí některé nafouknout, jsou odolné vůči oděru, prodření nebo propíchnutí. Skladnost a lehkost jsou jejich velkými přednostmi.

I v malém pokojíku lze uložit ke spánku víc dětí, a to jak občas, tak trvale. Chce to jen zajímat se a hledat ideální řešení, s nímž budou děti spokojené.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---