Potřebujete se zbavit holubů? Poradíme vám, jak nezvané hosty odehnat

Je sice zábavné sledovat holuby, když sedíte někde v parku na lavičce. Jakmile se ale začnou ochomýtat okolo vašeho bydlení, už to tak veselý pohled není. Jejich trus nejenže není vábný na pohled, ale může poškodit budovu – zároveň může být zdrojem chorob pro jiná zvířata. Potřebujete poradit, jak se holubů zbavit?

Použijte reflexní prvky

Použijte cokoli, od čeho se budou odrážet sluneční paprsky. Vhodná jsou například stará CD, která se na sluníčku lesknou a vytváří efekt, jenž holubům není příjemný.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Odstraňte zdroje potravy

Zabraňte holubům, aby se v okolí vašeho bydlení krmili, protože pak se na takovém místě budou shlukovat. „Zdroje potravin pro holuby mohou zahrnovat travní semena, bobule z keřů nebo také krmivo pro psy nebo kočky,“ upozorňuje web Wiki How.

Nainstalujte umělého dravce

Možná jste si na některých budovách všimli umělého dravce, který byl buď zavěšený pod střechou, nebo naopak na střeše „seděl“. „Holubi jsou potravou pro dravce, jako jsou sokoli nebo jestřábi,“ vysvětluje web World Birds. Zakupte proto umělého dravce a instalujte jej na viditelné místo.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Aplikujte ptačí hroty

Další z možností, jak odradit holuby, aby se shlukovali kolem vašeho domu, posedávali na parapetech nebo na okapech, je instalovat ptačí hroty. To je podle webu Bobvila efektivní způsob, jak se těchto nezvaných hostů zbavit. Použít lze i různé síťoviny.

Vsaďte na plašičky

Obdobně jako třeba na hlodavce či na kuny existují i speciální zařízení, která vydávají zvuky, jež holubům vadí. Tyto plašičky mohou být buď zvukové, nebo ultrazvukové a jak píše web Ovocontrol, měly by vám pomoci zbavit se holubů. Těm tyto zvuky vadí a místům, kde je slyší, se ve svém vlastním zájmu vyhýbají.

Zdroj: wikihow.com, worldbirds.com, bobvila.com, ovocontrol.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---