Potřebujete rozdělit velký pokoj? Máme několik nápadů, jak to provést

Jsou situace, kdy potřebujete z jedné místnosti udělat dvě. Například ve chvíli, kdy děti povyrostou a sourozenci budou vyžadovat kousek prostoru každý jen sám pro sebe. Rozdělit pokoj na dvě části přitom nemusí být náročné – a to ani časově, ani finančně. Poradíme vám, jak to provést.

Nábytek

Jako první varianta se nabízí nábytek. Stačí vzít třeba dvě větší skříně a rázem s nimi poměrně snadno předělíte místnost. Velmi oblíbené jsou i oboustranné regály nebo knihovny, které nabídnou dostatek úložného prostoru pro obyvatele obou nově vzniklých polovin pokoje. Výhodou těchto regálů není jen úložný prostor navíc, ale i fakt, že jimi prostupuje dostatek světla, proto nebudete muset řešit, že máte v pokoji nepříjemnou tmu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Japonské stěny

Nejenže vyřeší vaši otázku, jak předělit prostor, ale zároveň i moc pěkně vypadají. Japonské stěny představují vysoce moderní řešení, které je dokonce i praktické. Jejich předností je totiž fakt, že si je můžete roztáhnout jen tehdy, kdy to zrovna potřebujete.

Paravány

Cenově dostupným řešením jsou i paravány. Hodí se pro případ, kdy potřebujete rozdělit pokoj, ale nejde vám o předělení místnosti celkově – zkrátka jen vytvoříte lehkou optickou iluzi. I s paravánem lze dosáhnout určitého pocitu soukromí. Navíc dneska už jsou paravány vzhledově velmi vkusné, rozhodně je z čeho vybírat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dveře

Jako jedno z možných řešení se nabízí také shrnovací dveře. Pořídit se dají i modely s průhledy, které zajistí průchod světla do obou nově vzniklých částí pokoje. Zde už sice bude s největší pravděpodobností potřeba využít výroby na míru, ale pokud vám nevadí určitá finanční investice, mohou být shrnovací dveře zajímavým řešením, jak přepažit místnost.

Závěs

Na závěr jako jednu z variant zmíníme také závěs. Ještě než nad tímto nápadem ohrnete nos, zkuste se zamyslet, jaké moderní a esteticky vkusné závěsy se dnes dají pořídit. Nabídka je daleko rozmanitější, než bývala před lety. Dnes můžete pořídit i závěs s potiskem, který může v přepažené místnosti udělat velkou parádu.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---