Potravinový mol je hrozbou pro každého z nás. Boj s nimi však můžete vyhrát díky těmto jednoduchým trikům

Dříve či později se s těmito vetřelci v bytě setká každý. Potravinoví moli jsou postrachem mnoha domácností. Jak s nimi bojovat?

Zbavte se všeho

Zjistili jste, že se ve vašich skříních usídlili moli? V ideálním případě byste se měli zbavit všeho, kde by mohli být. Pokud nejsou potraviny ve skle nebo plastu, je pravděpodobné, že moli budou i tam, kde je na první pohled nevidíte, píše web Almanac.

Protřiďte police

Ať už se jedná o spíž, komoru nebo malou skříňku s potravinami, odstraňte všechny potraviny a police, protože je pravděpodobné, že uvnitř malých otvorů a nýtů, které se obvykle nacházejí kolem polic, najdete kokony.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dezinfikujte stránky

Až budete s utíráním povrchů všeho kompletně hotoví, přidejte na postižené místo několik bobkových listů. Ty jsou účinným přírodním repelentem proti molům. Zatímco vše vytíráte, je dobré použít past na spížní moly, abyste přilákali všechny zbývající skryté moly, kteří byli během úklidu vyrušeni.

Nalepovací pasti

Předvídejte a používejte lepové pasti ze specializovaných obchodů. Samozřejmě, pokud je již v domácnosti výskyt molů rozšířený, jednejte okamžitě, abyste se jich zbavili, a určitě neočekávejte, že lepenkové pasti budou fungovat, protože je možné, že vajíčka a larvy jsou již všude, jak doporučuje portál Bobvila.

Vyvětrejte

Po vyčištění a vydezinfikování spíže nebo skříně s potravinami nevkládejte potraviny ihned zpět. Chvíli počkejte a nechte místo řádně vyvětrat. Pokud bylo místo příliš kontaminované, zvažte, zda ho nenechat několik týdnů prázdné.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak se k vám dostali?

Potravinoví moli zbožňují všechno. Od obilovin a rýže až po horkou čokoládovou směs a koření. Kromě toho je obvykle přitahuje zejména krmivo pro domácí zvířata.

Zdroje: Bobvila, Almanac

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---