Pořiďte si domů tabuli. Uděláte radost dětem a zútulníte bydlení

Měli jste ve škole rádi kreslení po tabuli? Máte doteď rádi malé, černé, přenosné tabulky, na něž se během venkovních sportovních her zapisují výsledky nebo tajné šifry a kódy, abyste hru vyhráli? Dospělí i děti mají většinou černé tabule určené pro psaní křídou ve velké oblibě. Víte, že si je teď můžete koupit a umístit do interiéru i ven, a to v různých velikostech? Stejně tak si je můžete sami docela snadno a rychle vyrobit.

Tabulové desky jako skvělá dekorace moderních domácností

Umístit tabuli můžete do mnoha místností v domě i bytě. Jako stvořená je pro pověšení do kuchyně. Nejenže si budete moci nechávat ráno nebo večer milé nebo nutné vzkazy, ale také si zde můžete zapisovat, co je potřeba koupit, co byste si mohli uvařit, nač nezapomenout, co potřebují děti do školy…

Pokud s vámi jsou v kuchyni při vaření často děti a baví se tím, že „kramaří“ ve skříních, teď budou mít novou zálibu. Jen je potřeba počítat s tím, že spotřeba kříd může být značná.

Protože mají větší tabule i záchytnou plochu na padající prach z kříd, nemusíte se obávat nadmíry znečištění podlahy. Bude stačit lehké přetření. Za zabavení dětí jistě stojí.

zdroj: https://pixabay.com/

Do pokojíčku dětí jako dělané

Stejně tak můžete černé tabule použít do dětských i studentských pokojů. Jsou krásnou dekorací, zvláště když mají i ozdobný rám. Náctiletí i malé děti si nejen rádi hrají a kreslí, ale také hledají originální způsob, jak pokoj dekorovat. A právě černá tabule je skvělým způsobem, jak pokoj pubertálního dítka odlišit od ostatních. Do pokojů malých dětí je dobré volit větší formát desky, aby měly dostatek prostoru pro kreativní činnost.

Na chodbě u vstupních dveří

Jakmile vstoupíte do domu, může vás na chodbě vítat malá černá cedulka se vzkazem. Je na vás, jestli bude pár dnů stejný, nebo si jej budete den co den obměňovat. Může zde být i prostor pro zajímavé citáty, motivační afirmace a podobně.

Vyrobte si svou vlastní tabuli

Není vůbec těžké vyrobit si černou tabuli určenou pro kreslení a psaní křídou svépomocí. Stačí, abyste si sehnali dostatečně velký pevný karton, třeba z krabice, která vám leží dlouho doma. Ten po ustřižení nebo uřezání natřete speciální tabulovou barvou, která vás přijde asi na 350 Kč. Vybrat si můžete i jiné barvy, nejen černou. Použít na vyrobení tabule lze kromě pevné krabice i sádrokarton, dřevěnou desku, kovovou desku, nebo dokonce beton.

Pokud budete chtít, můžete rovnou natřít černou tabulovou barvou dveře nebo část stěny. Stačí zapojit fantazii a máte doma originální tabuli, kterou může využívat celá rodina.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---