Pokud je váš byt příliš tmavý, nezoufejte: Tohle je pět rostlin, které přežijí i v tmavších prostorách

Při výběru pokojové rostliny byste se neměli dívat jen na to, jak rostlina vypadá, ale také na to, co potřebuje k životu. V první řadě je třeba myslet na to, jaké světlo můžeme rostlině nabídnout. Zda je místnost, ve které bude rostlina žít, plná světla, nebo je spíše tmavšího typu. Těmito rostlinami můžete rozzářit místo v obývacím pokoji nebo kanceláři, i když do nich nedopadá mnoho světla.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1. Filodendron

Filodendron je bezpochyby stálicí mezi pokojovými rostlinami. Do vašeho interiéru vnese kousek přírody, zejména díky své krásné zelené barvě a tvarům listů, které připomínají srdce. Jeho velkou výhodou je, že se snadno pěstuje, uvádí portál ŽenaIN. Jelikož pochází z tropických lesů, snese přímé sluneční světlo a bude se jí dařit i v tmavších koutech vašeho domova.

2. Pothos/Potosa

Pokud vám tento název připadá neznámý, můžete jej znát pod názvem Divný Jan nebo Divoký Jan. Je to jedna z oblíbených tažných rostlin, které zdobí police bytů již mnoho let. Mezi oblíbené pokojové rostliny se zařadila především díky svým nízkým nárokům na světlo a zálivku. Velkou zajímavostí je, že ji výzkum NASA zařadil mezi rostliny s nejlepší schopností čistit toxiny ze vzduchu.

3. Zamiokulkas

Zamiokulkas je rostlina, která nemá ráda mnoho slunečního světla. Snese i tmavší místa, ale v takovém případě se její růst zpomalí. Pokud ji naopak vystavíte většímu množství světla, její růst se zrychlí, uvádí portál iReceptář. Zamiokulkas je známý především svými lesklými listy. Není také náročný na zálivku, protože zadržuje vodu v zahuštěné části rostliny. Nemusíte se bát, že by se po delší době bez vody neobnovila. Určitě to ocení!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4. Palmy

Pití v ruce, brýle na očích a palmy všude kolem vás. Připadáte si jako na dovolené, a přitom jste stále ve svém bytě. Tuto exotickou atmosféru můžete vytvořit i pomocí rostlin, z nichž některé mají rády polostín až stín. Palmy jsou teplomilné a svůj charakter nezapomenou ani po desítkách let pěstování v našich podmínkách.

5. Bostonská kapradina

Kapradinou, která není pro naše podmínky tak běžná, je bostonská kapradina, což je tropická a stálezelená trvalka. Pěstuje se jako typická pokojová kapradina. Byly objeveny koncem 19. století a dodnes hrají důležitou roli v interiérovém designu.

Zdroje: ŽenaIN, iReceptář

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---