Podzimní dekorace na jídelní stůl: Vykouzlete si doma krásnou atmosféru

Zamilujte si podzim a vneste kousek přírody k vám domů. Poradíme, jak si zařídit trendy jídelnu a jak ozdobit jídelní stůl tak, abyste proměnili svůj domov v moderní interiér.

Ozvláštněte si interiér podzimní dekorací

Podzimní dekorace jsou trendem, který se objevil teprve nedávno. Většina domácností totiž dekoruje své domovy až na vánoční svátky. Ale každé roční období je vhodné pro malé změny.

Podzim navíc patří mezi nejbarevnější období, a protože nás počasí láká k zachumlání do deky a lenošení, není nic příjemnějšího, než si kousek přírody přinést i domů. Podzimní barvy dodají vašemu domovu příjemné teplo a pohodu. Navíc vykouzlí nezaměnitelnou a zcela originální atmosféru.

Zaměřte se na přírodní doplňky. Dekorace vyrobené z barevných listů, šišek, dýně, květů a větviček, vypadají zkrátka skvěle. Rychlým a jednoduchým trikem při výrobě podzimní výzdoby, jsou například průhledné sklenice a vázy, do kterých stačí na dno vložit mech, trochu jeřabin a pár větviček se šiškami. Úžasnou podzimní náladu také vytváří voňavé svíčky a aromatické oleje. Na podzim fungují ovocné, dřevité a kořeněné vůně. Vyzkoušejte například vůni jablka, hrušky, dýně, máslového karamelu nebo vanilky.

Zamilujte si podzim

I když už sluníčko nemá takovou sílu, aby nás hřálo, stále je toto roční období nádherné. Nemusí být nutně spojené s deštěm a šedí. Krácení dnů lze snadno ozvláštnit již výše zmíněnými svíčkami, skvěle také poslouží lucerny, petrolejové lampy a světelné řetězy, kombinované právě do podzimní výzdoby. Období melancholie můžete využít k času, příjemně stráveného s přáteli a rodinou. A to v prostoru, který je příjemně naaranžovaný a provoněný přírodními doplňky. Postarejte se o správnou náladu v interiéru. Náš přístup k uspořádání domovů se mění v čase, proměňte svůj byt i vy. Právě nyní. Jak na to?

Zaměřte se na jídelnu

Jídelna je místo, kde se setkáváme s rodinou a přáteli. A vůbec zde trávíme mnoho času. Podzim je skvělý čas, vytvořit toto místo v příjemné útočiště, které se pro nás stane tak inspirující. Ruku na srdce. V jídelně snídáme, obědváme a večeříme. Vyřizujeme e-maily, pracujeme, píšeme úkoly. Setkáváme se zde s nejbližšími. Je opravdu zařízené podle nejnovějších trendů a splňuje všechny naše potřeby? Pokud tomu tak není, je na čase ji změnit. Máme pro vás tipy, jak skvěle zařídit jídelnu tak, abyste se zde cítili příjemně a navíc plnila svou funkční úlohu.

Nejdůležitějším prvkem v jídelně je jídelní stůl. Při výběru velikosti pečlivě zvažte, kolik u něj bude sedávat lidí. V malém bytě, pro dvojici, stačí malé útulné místo u zdi s několika židlemi. Pro početnou rodinu vyberte ideálně rozkládací stůl, který nezabere při běžném užívání tolik místa.

Důležitý je také tvar. Na trhu jsou kulaté, čtvercové a obdélníkové stoly. Opět zde záleží na velikosti místnosti a v neposlední řadě na vašem vkusu. Kulatý stůl vyžaduje více prostoru. Hranatý stůl snadno přišoupnete ke zdi a ušetříte místo.

Kdo má židli, bydlí! Ale musí být pohodlná a praktická. Oblibu si získávají židle čalouněné. Do menších jídelen doporučujeme židle s nižším opěradlem, u větších jídelen můžete zvolit židle s područkami. A kde vybrat ten nejlepší nábytek do jídelny? V obchodě Sconto, kde můžete využít Sconto slevový kód.

zdroj: https://pixabay.com/

Podzimní dekorace na jídelní stůl

Nezapomeňte svou nově zařízenou jídelnu ozvláštnit o zajímavou podzimní dekoraci na jídelní stůl. Při dekorování se však držte zásady: „Méně je někdy více.“ Stůl přezdobený dekoracemi vytvoří spíše chaotickou, než harmonickou atmosféru.

Umístěte na střed stolu běhoun. Ten vytváří základ pro vaše dekorování. Dále jej dekorujte barevnými lístky, větvičkami, květy, okrasnými dýněmi a sušenými květy. Všechny tyto doplňky najdete v přírodě. Pak doporučujeme pořídit dekorační předměty, jako jsou například porcelánové sošky zvířátek. (trendy jsou sovičky, jeleni a podzimní skřítci) Nezapomeňte také na dekorační větvičky, svícny na čajové svíčky ve tvaru dýně a další podzimní doplňky, které najdete například na 4home. A co se určitě bude hodit, je 4home sleva, která ušetří vaší peněžence.

Co dále pro trendy podzimní dekoraci pořídit? Základem dekorování jídelního stolu je kvalitní ubrus. Svíčky jsou na podzim naprostou nutností. Volte vždy lichý počet svíček a různé velikosti. Jestli si potrpíte na eleganci, volte svíčky úzké a vysoké. Nezapomeňte stůl ozdobit dobrým jídlem. Horká hruška se skořicí, jablečný závin. To jsou ty nejlepší dekorace a vůně pro váš prostřený stůl!

A okolí stolu? To si zaslouží také pozornost. Doneste si domů barevné listy a nalepte je na svítící LED pásek. Celou dekoraci zavěste ke garnýži nebo ke stropu. Vytvoříte originální podzimní svítící závěs, který ve večerních hodinách přinese příjemnou, hřejivou atmosféru.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---