Podle čeho vybrat vchodové dveře? Jen o designu to není

Vchodové dveře jsou bránou do vašeho soukromí. Většina lidí je bohužel vnímá jen jako estetický doplněk. Právě vzhled hraje velmi často klíčovou roli už při samotném výběru. Vchodové dveře ale nemají jen úkol vypadat dobře a dělat parádu. Podle čeho je vybírat? Jaká kritéria brát v potaz?

Bezpečí na prvním místě

Domov je místo, od kterého očekáváme, že nám zajistí bezpečí. Kde jinde se totiž cítit bezpečně než právě u sebe doma? Mnoho lidí si bohužel nepřipouští určité riziko, které s sebou přináší nákup nejlevnějších vchodových dveří. Zde totiž platí jednoduché měřítko: čím levnější dveře, tím menší ochrana.

Co se bezpečí týče, doporučujeme vybírat dveře mající dva zámky – centrální a přídavný horní zámek. Jednak proto, že tím znepříjemníte přístup případnému zloději, ale také proto, že u dveří majících jen jeden centrální zámek dochází k jeho rychlejšímu opotřebení.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Izolaci nepodceňujte

Vchodové dveře by měly kromě výše zmíněné funkce bezpečí splňovat také otázku izolace. A to jak zvukové, tak tepelné. I tohle je bohužel kritérium, na které mnoho lidí nebere zřetel. Následně se pak diví, když skrze dveře slyší každý zvuk zvenčí nebo jim skrze ně táhne.

Při pořizování nových vchodových dveří proto myslete i na výměnu zárubní. Nechcete-li se do tohoto úkolu pouštět sami, zvažte investici do specializované firmy, která se o všechno postará za vás.

Kvalitní materiál je základ

Při výběru vchodových dveří se zajímejte také o materiál. Na trhu je spousta možností, bohužel ne všechny modely jsou kvalitní a vhodné pro koupi. Nestyďte se nechat si poradit, případně se sami zajímejte a hledejte si informace, který z materiálů je nejlepší investicí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vzhled je samozřejmě také důležitý

Rozhodně zde hraje jednu z rolí i design – byť byste se neměli řídit pouze vzhledem. Je samozřejmé, že chcete, aby se vám dveře líbily, a jak je známo, vybíráme zejména očima. Skloubíte-li všechny kritéria do jednoho, jistě pořídíte správně.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---