Podle čeho poznáte, že střecha vašeho domu volá po rekonstrukci?

Střecha je korunou každého domu. Nezbytná součást, která plní nejen estetickou, ale především praktickou funkci. Jak poznat, že střecha vašeho domu volá po rekonstrukci? Čeho si všímat a kdy se pustit do oprav? Někdy nemusí být poškození vidět na první pohled, a odhalení skrytých závad tak může být náročnější.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Všímejte si změn, které jsou patrné na pohled

Pokud vlastníte rodinný dům, je potřeba pravidelně vizuálně střechu kontrolovat. Všímejte si změn, které jsou patrné pouhým okem – tedy změny původní barvy, změny struktury střechy. Zatímco někdy postačí jen nový ochranný nátěr, jindy už bude nutné zasáhnout do úprav střechy více – možná bude dokonce čas na kompletní výměnu střešní krytiny.

Když střechou zatéká, je to problém

Varovným signálem je situace, kdy skrze střechu zatéká, upozorňuje web Bydlíme kvalitně. Tehdy už je potřeba začít jednat. Střecha totiž v takovém okamžiku neplní svoji roli a svůj hlavní účel. Přehlížením problému si zaděláváte na mnohem horší potíže – oddalování řešení může mít nedozírné následky, a to jak pro stav krovů, tak i latí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Sledujte stav krovu

Rekonstrukce střechy je nezbytná ve chvíli, kdy je ve špatné kondici samotný krov, píše web Pěkné bydlení. Tehdy není na co čekat a rozhodně není na místě řešení problému oddalovat. Je zde nemalé riziko, že se v zimě pod náporem sněhové pokrývky zhroutí celá střecha, může také dojít k jejímu poničení vlivem silnějšího větru.

I vzhled může být důvodem k rekonstrukci

K rekonstrukci střechy vás nutně nemusí donutit jen její zhoršující se stav. Důvod může být podle webu Večerník PV i estetický. Vzhled střechy se vám po několika (klidně i desítkách) letech nemusí líbit, případně můžete chtít sladit střechu s barvou fasády.

Zdroj: bydlimekvalitne.cz, peknebydleni.cz, vecernikpv.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Adéla Černá
Zajímám se o ekologii a udržitelnost. Věřím, že se jedná o témata budoucnosti, která se stále více a více promítají do našich životů. Ráda bych čtenářům některá představila nebo více přiblížila.

Nejnovější články

--- Další články autora ---