Péče o dřevěnou terasu je nezbytně důležitá 

Dřevěnou terasu lidé ocení zejména v letním období. Během léta si mohou vyrazit na dřevěnou terasu posedět se svou rodinou nebo přáteli a uspořádat například grilování nebo narozeninovou oslavu. Dřevěná terasa ovšem není pouze o radostech. Pokud se jí nebudete věnovat, pak nepočítejte s tím, že její životnost bude dlouhodobá.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dřevěná terasa vyžaduje údržbu a celkovou péči

Nezáleží na tom, z jakého dřeva je vaše dřevěná terasa vyrobeno. Ve všech případech výroby je potřeba dopřát své dřevěné terase určitou míru svého času a péči. Dřevěnou terasu je nutné ošetřovat a tuto činnost provádět pravidelně. Zaměřit byste se měly na terasová prkna. Nátěr by měl probíhat alespoň dvakrát ročně. Vždy na jaře a na podzim. S největší pravděpodobností vás bude zajímat, čím vlastně prkna natírat. Zaměřit byste se měli na prostředky, které jsou pro tuto činnost určené a jsou dostatečně kvalitní na prodloužení životnosti.

Pokud budete terasová prkna natírat nevyhovujícím prostředkem, dopouštíte se jedné z největších chyb. Nevyhovující prostředek může vaše prkna nenávratně poškodit. Jako první by mělo dojít k vyčištění celé terasy. Nemusíte se bát použít vodu. Dřevěnou terasu tedy zbavte všech nečistot. Úklidu věnujte velkou část procesu. Jakmile máte dřevěnou terasu umytou, můžete se posunout dále. Pochopitelně vyčkejte, až dřevěná terasa uschne. To bude nejspíš trvat do druhého dne. Poté můžete začít s aplikováním potřebného nátěru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co budete potřebovat?

K nátěru budete potřebovat v první řadě olejový nátěr, molitanový váleček na natírání, ochranné prostředky, PVC fólii, pomocí které zakryjete okolní věci, jež nechcete natřít a mechanickou míchačku na nátěr. 

Natírat budeme pomocí molitanového válečku. Ten dobře saje a stejně dobře roztírá nasátou tekutinu po povrchu. Vyberte si takový olej, který vám bude barevně vyhovovat, jak uvádí internetový portál Ceskykutil.cz. Nátěr rovněž provádíme rovnoměrně a nevynecháváme žádné místo. Neustále roztírejte nátěr po dřevěných prknech. Do dřeva se vždy snažíme dostat co největší množství oleje. Vše samozřejmě s určitou mírou. Tím dřevo ochráníme ve všech směrech.

Zdroj: Ceskykutil.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---