Pár jednoduchých tipů a vaše koupelna bude připomínat luxusní wellness

Mnoho z nás se čas od času odmění víkendovým wellness pobytem, během kterého se necháme hýčkat a rozmazlovat. Rádi bychom si takový luxus dopřávali i u nás doma. Možné to je, stačí totiž pár poměrně jednoduchých tipů, díky kterým bude i vaše koupelna připomínat luxusní wellness.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Proměňte koupelnu ve vlastní domácí lázně

Většina lidí vnímá koupelnu jako ryze užitkovou místnost. Má sloužit pro očistu těla. Proč z ní ale neudělat prostor, který pohladí nejen po těle, ale také na duši? Máme pro vás několik tipů, se kterými i zdánlivě obyčejnou koupelnu proměníte v domácí lázně. Trávit zde čas pak bude o to větší radost.

Vsaďte na přírodní prvky

Nebojte se ve své koupelně zakomponovat některé přírodní prvky. Skvěle se zde bude vyjímat nejen kámen, ale také dřevo – správně ošetřené dřevo opravdu může být součástí koupelny, kde je vyšší vlhkost. Co třeba taková koupelnová rohožka, dřevěné police nebo stoleček? Nezapomínejte ani na drobnosti, například v podobě mušliček a jiných přírodních dekorací.

Dodejte koupelně více světla

Většina koupelen bývá menších rozměrů – zejména ty panelákové, kde prostoru rozhodně není na rozdávání. Pokud je koupelna malá a není v ní třeba ani dostatek osvětlení, může působit nepříjemně a stísněně. Tomu se dá poměrně snadno předejít tak, že koupelně dodáte na osvětlení – a tím nemyslíme jen zářivky, ale také lesklé a světlé doplňky, zakomponujte sem zrcadla.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Přidejte na zeleni

Není tajemstvím, že přítomnost rostlin v interiéru dokáže s prostorem divy. Málokdo má ale živé rostliny i v koupelně. Je to škoda, protože živé květiny, kterým se navíc ve vlhkém prostředí skvěle daří, mohou vytvořit skutečnou oázu. Máte-li v koupelně dostatek prostoru, můžete květináč s rostlinou postavit třeba na poličku. Pokud si s prostorem vyskakovat nemůžete, rostliny lze také zavěsit.

Pořádek dělá klid

Možná to zní zvláštně, ale chaos a nepořádek panující v malé koupelně skutečně může způsobit, že se zde budete cítit nesví a nervózní. Snažte se proto v koupelně dodržovat pořádek a určitý řád. Skvěle vám k tomu dopomohou úložné prostory v podobě skříněk, kam lze schovat to, co chcete mít v koupelně po ruce a zároveň to nemusí být nutně na očích.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---