Osvědčené babské rady, jak pečovat o rostliny během zimy

Pokojové rostliny jsou ozdobou našich domácností. I když se jimi rádi obklopujeme pro jejich pestrobarevné květy, většina z nás si neuvědomuje, že pokojové rostliny během zimního období vyžadují trochu jinou péči, než po zbytek roku. I na rostliny totiž zimní čas působí a je třeba vědět, jak se o ně v tomto období starat.

Dodejte rostlinám vitalitu s pomocí ricinového oleje

Znáte ricinový olej? Často se o něm mluví ve spojitosti s vyvoláním porodu. My ale chceme poukázat na jeho prospěch, co se týče pokojových rostlin. Ne nadarmo se říká, že ricinový olej kudy teče, tudy vyživuje. S jeho pomocí proto můžete pokojovým rostlinám dodat potřebnou vitalitu, a podpořit tak nejen jejich celkové zdraví, ale například i kvetení.

Jak na to? Smíchejte dva litry studené vody s dvěma polévkovými lžícemi litinového oleje. Vzniklou směs poté používejte jako zálivku u vašich pokojových rostlin. Zálivku nalévejte přímo na půdu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nepodceňujte sílu droždí

Většina z nás využívá droždí pouze v kuchyni, například při přípravě tradičních českých buchet. Napadlo by vás, že droždí může prospět i vašim pokojovým rostlinám? Droždí, známé též jako kvasnice, je velmi bohaté na užitečné bakterie. Tyto bakterie mají schopnost posílit a regenerovat kořeny rostlin, a to díky vysokému obsahu bílkovin a dalších užitečných vitamínů.

Kostku droždí rozdrobte do misky, přidejte lžičku cukru a vymíchejte do kaše. Do této směsi poté přilijte litr teplé vody a dobře promíchejte. Nechte několik hodin odstát a následně používejte jako zálivku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Spolehněte se na osvědčený trik s banánem

Banán není jen chutnou svačinkou, která chutná dětem i dospělým. Je výborným zdrojem vlákniny a má blahodárné účinky na naše zdraví. Nebojte se jej proto použít i při péči o vaše pokojové rostliny.

Banán rozmačkejte vidličkou a přidejte k němu špetku skořice. Promíchejte, přidejte 2 litry vlažné vody a roztok nechte alespoň 24 hodin odstát. Roztokem poté můžete pokojové rostliny zalévat podle potřeby.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---