Originální tipy na balení dárků

Vánoce jsou za dveřmi, bytem voní cukroví, pomalu se rozsvěcují stromečky a ozdoby. Vzduchem se nese duch Vánoc. Dárky máte snad již všechny nakoupené. Ale už jste mysleli i na balení? Co takhle letos zkusit pár našich tipů na originální zabalení?

Oblíbené vánoční vzory

V dnešní době jsou vánoční vzory velice rozmanité, stále se ale drží kostky, stromky, sněhové vločky, větvičky, andílci či zvonečky. Nesmíme také zapomenout na severský styl, jako jsou sobi, medvídci, sáňky, lyže. Tyto vzory můžete využít i při balení dárků, balicích papírů je velké množství a je velice rozmanitý. Dáreček jednoduše zabalíte do vzorovaného papíru, popřípadě ještě můžete připevnit jmenovku (pokud jste zruční, můžete si vyrobit doma, pokud jste ale spíše na kupované, můžete sehnat stejně tak spoustu různých vzorů a tvarů v obchodě). Nakonec můžete a nemusíte převázat stužkou.
Pokud ale zvolíte jednoduchý balicí papír, jednobarevný či jen obyčejný recyklovaný, můžete dárky nazdobit stužkami, připevnit různé oblíbené ozdoby, zvonečky, andílky nebo třeba i obyčejnou větvičku smrčku, která navíc dárek krásně provoní. Další možností jsou také razítka s vánočními motivy, s nimi si pak obyčejný balicí papír můžete potisknout, jak je vám libo.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další skvělé tipy:

  • Skvěle budou pod stromkem vypadat dárky v sáčcích, jak celofánových, tak látkových. A třeba i s vánočními motivy, které dozdobíte například pomocí korálků či mašlí.
  • Oblíbené jsou také umělé květy. Můžete jimi ozdobit nejen stromek a stůl, ale také dárky. Dárkům, stromečku i domácnosti dodají netradiční vzhled. A pokud si někdo na umělé květiny potrpí, určitě jej potěšíte i takhle zabaleným dárečkem s květinovou ozdobou.
  • Pokud ve své domácnosti upřednostňujete vintage vánoční výzdobu, slaďte do tohoto stylu i dárky. Použít můžete třeba režný papír, který potáhnete krajkou či stuhou – oblíbenou kombinací je stříbrná nebo bílá se starorůžovou.
  • Kromě větviček jehličnanů je na zdobení dalším skvělým tipem například celé koření – výborně vypadá skořice či badyán, ale nakonec můžou posloužit i sušené květy či plátky citrusů. Dárky také můžete dozdobit šiškami či ořechy nebo je můžete postříkat zlatým či stříbrným sprejem.
Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tak směle do balení dárků!

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Petra Schovancováhttps://receptarprimanapadu.cz/
Odmalička je mojí vášní psaní, kreslení a příroda. V redakci iBydlení.cz se převážně věnuji tématům o zvelebování zahrady a péči o ni.

Nejnovější články

--- Další články autora ---