Opravdu je tak náročné udržovat nerezový dřez čistý a bez šmouh?

I když dnes máme na výběr z několika možností, nerezové dřezy jsou stále nejvyužívanější klasikou v domácnostech. K jejich pořízení mnohé z nás vede i fakt, že jsou zároveň nejlevnější variantou. Šmouhy na nerezovém dřezu ale dokážou nejednu hospodyňku dovést k šílenství. Jak ho udržovat v čistotě?

Ach ty šmouhy…

Máte doma nerezový dřez? Pokud ano, pak nám určitě dáte za pravdu, že udržovat ho dokonale čistý dá opravdu zabrat. Stačí totiž málo a hned se na něm objeví šmouhy, které nevypadají ani trochu pěkně. Udržovat dřez v čistotě přitom nemusí být věda. Poradíme vám, jak na to i za pomoci surovin za pár korun.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Spolehněte se na ocet

Ocet je surovina, kterou má doma snad úplně každý z nás. Milujeme ho na tlačence, přidáváme ho do kulajdy, čistíme s ním pračku. Odteď budete vědět, že s pomocí octa můžete udržovat v čistotě i váš nerezový dřez. Ocet totiž dokáže povrch dokonalé odmastit a zanechat ho krásně lesklý – a to je přesně ten efekt, kterého chcete u nerezového dřezu dosáhnout. Aplikace je opravdu snadná – stačí hadřík namočit do octa a vyčistit s ním dřez. Poté vezměte suchý hadřík a dřez vyleštěte.

Na odolné nečistoty použijte jedlou sodu

Ani jedlá soda nesmí správné hospodyňce chybět. Opět se jedná o často podceňovanou surovinu, kterou seženete v každém obchodě, a to opravdu za pár kaček. Na odolné nečistoty, které „zdobí“ váš nerezový dřez, je to skvělá pomocnice. Stačí povrch dřezu navlhčit, posypat sodou a jemně zapracovat. Poté nechte sodu několik minut působit a následně opláchněte. Na opravdu odolné nečistoty si smícháním jedlé sody a vody vytvořte kašičku, při jejím použití se nebojte na houbičku vynaložit i trochu tlaku.

Zdroj obrázku:https://pixabay.com/

Na drátěnku zapomeňte

Možná vás už někdy napadlo, že na odolné nečistoty na nerezovém dřezu použijete drátěnku. To by bylo ale to nejhorší, čeho byste se mohli dopustit. I když jsou nerezové dřezy po cenové stránce dostupné, jsou zároveň náchylné na poškrábání. Proto se při jejich údržbě vyvarujte všeho, co by mohlo jejich povrch poškrábat a narušit. Jakmile jednou nerezový povrch poškrábete, jen stěží ho budete vracet do původního zářivého vzhledu. Proto na jeho čištění používejte houbičku na nádobí, případně měkký hadřík.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---