back to top

Opojné světlo svíček, hřejivé deky, pohodlné polštáře!

Jaro a léto se nesou ve znamení svěžích barev, podzim je o něco méně svěžejší, ale na barvy také bohatá.

Teplé zemité odstíny nám pomohou v interiéru vytvořit dojem příjemné útulnosti, hebké deky a polštáře zase zázemí pro pohodlí po dlouhém pracovním dni. Doplňky prvních chladnějších dnů mají jasný úkol – poskytnout teplo a možná i vzpomínky na příjemné letní dny.

Zatímco v létě vládly svíčky, lucerny a světýlka zejména terasám či zahradám, na podzim už září v našich obývácích. Jejich měkké světlo je příjemné pro naše unavené oči a stíny, které vrhají na stěny pokoje působí uklidňujícím dojmem. Pokud z nějakého důvodu nemůžete mít zapálené skutečné svíčky, můžete sáhnout po jejich alternativě. Světýlka či svícny s umělým světlem vytvoří podobnou atmosféru jako svíčky.

Barvy k podzimu nepochybně patří. Zejména listy stromů se zbarvují do nádherných teplých odstínů. Každý kus je naprostým originálem. Motiv listů tak můžete zakomponovat také do podzimní výzdoby domu či bytu. Nejzajímavější kousky můžete dát do vázy jako suchou vazbu, ale listy se mohou objevit prakticky kdekoli – na ložním prádle, obrazech či jako designové dekorace.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---