Odhalte trochu netradiční způsoby, jak šetřit vodu

S neustálým růstem cen stále více z nás hledá způsoby, jak ušetřit nějakou tu korunu navíc. Snažíme se spořit na energiích, určité možnosti úspor hledáme také při používání vody. Tu mnoho lidí bere jako samozřejmost, jenže i tady se dá ušetřit. Odhalte s námi možná trochu netradiční způsoby, jak doma šetřit vodu.

Schovejte láhev do nádrže na vodu

Web Volusia radí naplnit plastovou láhev trochou písku či kamínků a poté ji uložit do nádrže u toalety. Pozor, abyste lahev umístili na místo, kde nebude překážet mechanismu splachování. Díky takto schované lahvi se sníží objem v nádržce, a vy tak při splachování spotřebujete méně vody.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Při čištění zubů vypněte vodu

Divili byste se, kolik lidí nechává vodu odtékat, zatímco si čistí zuby. Je to pro ně automatické, nepřijde jim na tom nic zvláštního. Jenže během čištění zubů odteče nemalé množství vody – přitom zbytečně. Stačí vodu zastavit.

Nenechte odtékat studenou vodu, zatímco čekáte, než se ohřeje

Když si jdete napouštět vanu, necháváte odtéct studenou vodu, zatímco čekáte, než poteče teplá? Dejte na radu webu Unicef a studenou vodu zachyťte třeba do kbelíku. Můžete ji pak použít třeba na zalití pokojových rostlin.

Využijte vodu po koupeli ke splachování

Web Don’t Waste Me Crumbs radí použít vodu po koupeli ke splachování toalety. Stačí vodu nabrat třeba do hrnce nebo do kbelíku a spláchnout s ní na toaletě. A máte tu další tip, jak doma ušetřit nějakou tu vodu, a tím pádem snížit výdaje.

Mějte džbán s vodou v lednici

Máte rádi studenou vodu na pití? Pak nalijte plný džbán a ten vždy skladujte v lednici (nezapomeňte v něm vodu doplňovat). Předejdete tak plýtvání, kdy čekáte, až z kohoutku začne téct dostatečně ledová voda.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Sprchujte se po dobu oblíbené písničky

Mnoho lidí má tendence sprchovat se zbytečně dlouhou dobu. Stát pod proudem teplé vody je určitě příjemné, zároveň je to způsob, kterým často zbytečně plýtváme. Nastavte si proto svoji oblíbenou písničku a sprchujte se jen do té doby, než skončí. S touto radou přišel web Amli a určitě stojí za vyzkoušení.

Zdroj: Volusia.org, unicef.org, dontwastethecrumbs.com, amli.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---