Odhalte s předstihem trendy pro vaši zahradu na rok 2023

Zahrada pro některé z nás neznamená jen hromadu práce. Mnozí ji totiž vnímají jako oázu klidu. Práci na zahradě považují za svůj koníček. Tito lidé také často sledují různé trendy, které se odráží do podoby zahrady. Chcete vědět, jaké trendy budou v kurzu už příští rok?

Bylinkové a zeleninové zahrádky

Kdo si může pochutnat na vlastní zelenině, ten to jednoduše vyhrál. Vlastnoručně vypěstovaná zelenina prostě mnohem lépe chutná, navíc nehrozí, že by byla ošetřena chemií a podobně. Jedním ze zahradních trendů pro rok 2023 proto budou nejen zeleninové, ale i bylinkové zahrádky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Romantická jezírka

Bývaly doby, kdy se s jezírky na zahradě roztrhl pytel. Posléze se od nich tak trochu upustilo a příští rok se k nim zase vrátíme. Ano, čtete správně. Romantická zahradní jezírka patří mezi trendy roku 2023. Jezírko na zahradě vytvoří uklidňující a relaxační atmosféru. Kdo by takovému pohledu dokázal odolat?

Pestrobarevné skalky

U skalek by se mohlo zdát, že snad nikdy nevyšly z módy. A je to tak. Co si budeme povídat, udržovaná skalka dokáže na zahradě udělat velkou parádu. Proto se není čemu divit, že skalka patří mezi zahradní trendy nadcházejícího roku. Pokud tedy o zřízení skalky uvažujete, máte k tomu ideální příležitost.

Útulné posezení

Během letní sezony milujeme grilovačky s rodinou a přáteli. Když se sejde parta milých lidí, udělá se něco dobrého na ohni nebo grilu, k tomu se něco vypije… No uznejte, že tohle je ideálně strávené letní odpoledne. Trendem roku 2023 tak bude venkovní posezení, kde nebude smět chybět pohodlí a praktická stránka věci – gril, vhodný stůl a podobně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Přírodní divoká zahrada

Jedním z trendů příštího roku bude přírodní divoká zahrada. Půjde o prostor, kde přírodě dovolíte, aby převzala kontrolu. Měly by zde růst původní rostliny, kterým necháte volnost. Na vaší zahradě tak vznikne záplava barevného lučního kvítí, travin, bylinek a dřevin.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---