Obnova kuchyňských skříněk. Jejich vymalování je snazší, než se zdá

Pokud chceme dodat naší kuchyni nový vzhled, není zapotřebí rovnou kupovat novou linku. Stačí tu stávající, kterou v kuchyni máme, obnovit. To můžeme udělat hned několika způsoby, přesto je ale dobré držet se osvědčených rad. Renovace kuchyně může být rychlá a téměř s nulovými náklady.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nejjednodušším řešením je nový nátěr

Nová barva dodá naší kuchyni nový vzhled. Jednoduchým řešením, jak toho docílit, je sáhnout po barvě na kuchyňskou linku. Zároveň s touto změnou je také dobré vyměnit úchyty jednotlivých skříněk. Nejprve je zapotřebí všechny skříňky důkladně omýt. Z kuchyně také odstraníme spotřebiče, které by nám během renovace mohly překážet. Jedná se nejen o kuchyňské roboty, ale také lednici a stůl.

Následně z jednotlivých skříněk odstraníme rukojeti. K tomu nám pomůže elektrická vrtačka nebo ruční šroubovák. Pokud si chceme práci usnadnit, je dobré všechna dvířka jednotlivých skříněk sundat a natírat je na rovném povrchu. Tento krok ale není nutný, stejně tak můžeme skříňky natřít tak, jak jsou v kuchyni zavěšené.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nezapomínejte na dostatečné odvětrání místnosti

Vnitřek skříní je zapotřebí nejen vyprázdnit, ale také důkladně očistit a otřít dosucha. Na místech, která chceme barvit, nesmí zůstat žádný prach, mastnota nebo plíseň. Vyhnout bychom se ale měli agresivním chemickým prostředkům, podle webu Homestolove.com by tyto čističe mohly negativně reagovat s naší novou barvou.

Skříňky je zapotřebí pořádně zbrousit a zbavit tak starého nátěru. K tomu nám nejlépe poslouží elektrická bruska, sáhnout můžeme ale i po brusném papíru. To zabere sice mnohem více času, určitě ale budeme mít větší radost z ručně odvedené práce. Již během tohoto kroku bychom neměli zapomenout na otevření oken a použití ochranného respirátoru.

Ochraňte okolí před nechtěným obarvením

Nyní je zapotřebí oblepit všechna místa, která by se mohla barvou zašpinit a zakrýt také podlahu. Jakmile toto máme hotovo, můžeme se pustit do samotného barvení. Jako první vrstvu je vhodné použít podkladový nátěr, až poté skříňky obarvit vybranou barvu. Díky tomu bude barva nejen výraznější, ale bude i mnohem lépe držet.  

https://www.homestolove.com.au/how-to-paint-kitchen-cupboards-6272

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---