Objevte ložní povlečení, v němž se vám bude v zimě skvěle spát

Možná také z vlastní zkušenosti víte, že je v letních měsících mnohem příjemnější usínat pod přikrývkou, která je povlečená do tenkého bavlněného povlečení, než abyste se potili pod povlečením, jež je ušito z flanelu. Je to jako s oblečením – v létě oblékáme tenké a chladivé materiály, v zimě zase silnější a hřejivější. Které povlečení by vám nemělo v zimě doma chybět?

Flanelové povlečení v podzimních barvách

Jak už jsme uvedli, zahřát se vám pomůže flanelové povlečení. K dostání je povlečení z flanelu různé gramáže, čím vyšší, tím teplejší bude. Kvalitní flanel vás potěší svou měkkostí i hebkostí, a to díky jeho speciální povrchové úpravě česáním. Když si navíc koupíte povlečení v cihlově červených, hnědých nebo oranžových tónech, bude vám podzim připadat mnohem hezčí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Povlečení z veluru je teplé, hebké a nekrčivé

Máte rádi maximálně praktické věci? Tak to se vám bude velurové povlečení zaručeně líbit. Nejenže je krásně hřejivé a dokonale hebounké, takže možná ani nebudete chtít jiné během zimy používat, ono je také nekrčivé a není potřeba jej žehlit. Jeho kladné vlastnosti ocení děti, rodiče i senioři.

Léty prověřený krep

I v případě krepu si můžete koupit povlečení, jež může mít různou gramáž. Takže i krepové povlečení může být teplejší a na studené měsíce jako stvořené. Krep se stejně jako velur nemusí žehlit, nekrčí se, stačí jej vyprat, pověsit, složit a kdykoli znovu povléknout.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Myslete i na prostěradlo

Velmi důležité pro váš pocit tepla je i to, na jakém prostěradle ležíte. Nemusíte si pod sebe dávat rovnou vyčiněnou kůži z ovečky, teplounce vám bude i na napínacím prostěradle z froté nebo veluru. To velurové vás nejen zahřeje, ale svou jemností i pohladí třeba na bosých chodidlech.

Aktuálně jsou velmi vyhledávané podzimní kolekce povlečení, ale koupit už s předstihem můžete i povlečení se zimními nebo vánočními motivy. Na následující studené měsíce se budete mnohem více těšit.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---