Nezvaní hosté v domácnosti – jak se zbavit berušek?

Potýkáte se v posledních dnech s nezvanými hosty v podobě houfu berušek, které berou vaši domácnost útokem? Hemží se jimi nejen fasády domů, ale bohužel i vnitřní prostory našich domovů. Jak se proti těmto nezvaným hostům bránit a jak berušky vyhnat?

Beruško, půjč mi jednu tečku…

Možná se i vám okamžitě vybavily tóny této známé písničky poté, co jste doma zpozorovali lezoucí berušky s typicky červenými křídly a černými puntíky. Berušky se k nám domů dostávají poměrně jednoduše – lezou po fasádách domů, a jakmile najdou otevřené okno, prostě do něho vlezou.

Nad jednou či dvěma beruškami lezoucími po okenním parapetu možná mávnete rukou. Horší už to bude v případě, kdy berušky vezmou vaši domácnost útokem a vy doma nenajdete jen jednu či dvě, ale třeba několik desítek těchto potvůrek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Základem je nepustit berušky dovnitř

Pokud nechcete mít berušky doma, prostě je tam nepouštějte. Zní to jednoduše? Jednoduché to skutečně může být, pokud si na okna instalujete kvalitní sítě proti hmyzu. Ty vás ochrání nejen před beruškami, ale i dalším dotěrným hmyzem – mouchami, komáry a podobně.

Otřete okna savem

Jednou z možných prevencí, jak odradit berušky od vstupu k vám domů, je otřít venkovní okna a parapety savem. Při práci s ním používejte rukavice a budete-li okna otírat zevnitř, důkladně vyvětrejte. Vůně sava beruškám není zrovna příjemná a měla by je odradit od toho, aby skrze okna prolezly až k vám domů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co když už máte berušky doma?

Řešíte situaci, kdy už se berušky k vám domů nezvaně nastěhovaly a vy nevíte, jak je vyhnat? Berušky lze nabrat novinami nebo je smést smetáčkem a lopatku a odnést ven. Tato metoda bude fungovat pouze za předpokladu, že je venku chladnější počasí – pokud totiž venku bude krásně a teplo, berušky se určitě vrátí zpátky k vám.

Pokud se nebráníte méně šetrné metodě, jak berušky odstranit, vezměte si na pomoc vysavač. Okna, parapety a také okenní rámy zevnitř prostě vysajete a bude po problému. Řešení také nabízí insekticidy čili spreje určené na hubení hmyzu.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---