Netradiční využití cukru v domácnosti i na zahradě

Názory odborníků na konzumaci cukru nejsou kdovíjak pozitivní. Přesto cukr do našeho života patří a ne každý se jej dokáže úplně vzdát. Jak to máte vy? Sladíte, nebo ne? I v případě, kdy patříte k lidem, kteří se od cukru drží zkrátka, byste jej doma měli mít po ruce. Vyplatí se to, protože jeho využití sahá dále než jen do hrníčku s kávou.

K čemu se doma i na zahradě může hodit cukr?

Pro většinu lidí je samozřejmostí používat cukr v kuchyni, například při pečení sladkých dobrot. Budete mile překvapeni, že cukr lze využít i jinde v domácnosti, nebo dokonce na zahradě. V následujících řádcích vám dáme hned několik tipů, jak můžete cukr využít.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vyčistí mlýnek na maso

Čištění mlýnku na maso není zrovna nejoblíbenější činnost. Jen při představě, že musíte celý mlýnek kompletně rozebrat, složitě jej vyčistit a pak zase složit, vás mnohdy napadne, jestli není lepší udělat si k jídlu něco jiného.

Chcete poradit, jak si čištění mlýnku na maso usnadnit? Po namletí masa do něho nasypte hrníček krupicového cukru a jednoduše jej vymelte. Uvidíte, že cukr zbaví mlýnek mastnoty, tuku i dalších nečistot. Pak jen cukr z mlýnku vysypte a promelte jej naprázdno pod tekoucí teplou vodou.

Prodlouží trvanlivost některých potravin

Už se vám někdy stalo, že jste měli pro návštěvu připravené zákusky nebo třeba sýry, které jste jim chtěli nabídnout, ale všimli jste si, že sýrům začaly tvrdnout okraje a zákusky už nejsou tak lákavé jako ve chvíli, kdy jste je kupovali?

Příště do krabice se zákusky nebo sýry zavřete i několik kostek cukru. Cukr se postará o to, že všechny dobroty budou mnohem déle čerstvé a v původním stavu, že se nebudete stydět naservírovat je hostům.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Trávníku po zimě dodá vitalitu

Po zimě není trávník zrovna v nejlepší kondici. I tady se vám bude hodit cukr, který mu po náročném zimním období dodá potřebnou vitalitu. Cukr je také skvělý v tom, že žlutá místa na trávníku přivede zpět k barvám i k životu. Stačí trávník cukrem posypat a sledovat změnu, která se dostaví poměrně brzy.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---