Netradiční nápady, k čemu doma využijete potravinářskou fólii

Potravinářskou fólii by doma našel asi úplně každý. Průhledná fólie primárně slouží k balení potravin. Tím to u mnoha lidí končí. My ale víme, že se dá použít i jinak. V dnešním článku vám proto prozradíme, k čemu všemu můžete doma využít potravinářskou fólii.

Prodlouží život řezaným květinám

Živá květina je jeden z nejběžněji využívaných dárků. Dostávají je především ženy, přičemž asi žádná z nich by takový dárek neodmítla. Už se vám někdy stalo, že rostlina tzv. nepřežila transport z květinářství domů? Stát se to může například tehdy, kdy je doba od koupě k předávce dotyčné osobě dlouhá.

Tehdy může pomoci potravinářská fólie, která udrží řezané květiny déle čerstvé. Namočte papírovou utěrku do vody, obalte s ní spodní část stonků a vše poté zabalte do potravinářské fólie.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zabrání změně chuti zmrzliny

Máte děti? A už se u vás doma někdy stalo, že dostaly chuť na nanuk nebo zmrzlinu, ale ledovou dobrotu nedojedly? Pak jste buď sladkou dobrotu dojedli vy, nebo jste ji schovali do mrazáku „na později“. Je to sice fajn způsob, jak neplýtvat, jenže pokud uložíte nanuk či zmrzlinu bez obalu do mrazáku, dojde ke změně chuti. A pak už to taková pochoutka nebude.

Jak tomu zabránit? Stačí danou potravinu zabalit do potravinářské fólie. Nejenže nedojde ke změně chuti, ale zároveň se na zmrzlině či nanuku nevytvoří ostré ledové krystalky.

Funguje proti škraloupu

Když se řekne škraloup, mnoho lidí se znechuceně ošije. Možná i vy patříte k lidem, kteří škraloup na teplém mléce nebo třeba na pudinku nesnáší. Co s tím? Ještě za tepla daný nápoj nebo pokrm překryjte potravinářskou fólií. Škraloup se nevytvoří a vy si budete moci bez obav pochutnat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Skvělá past na octomilky

Octomilky jsou drobné potvory, které dokážou pěkně otrávit život. Všudypřítomné mušky je potřeba zlikvidovat. Jenže jak? Už asi tušíte, že i tady dostane příležitost potravinářská fólie. Z ní totiž můžete vyrobit skvělou past na octomilky.

Jak? Nejdříve nakrájejte ovoce na kousky, uložte je do sklenice a tu obalte potravinářskou fólií. S pomocí vidličky pak udělejte několik otvorů a past umístěte někam, kde se octomilky vyskytují. Nechte ji tam několik dní, během kterých se octomilky nalákají do pasti, ale už se z ní nedostanou ven.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---