Velké množství lidí si stěžuje na to, že je den příliš krátký. Už si ovšem neuvědomují, že část viny mají na svých ramenou. Proč si za krátký den lidé mohou sami? Důvod je jednoduchý a spočívá v tom, že nevstávají brzy. O to kratší je následně jejich den. Pokud budete vstávat po 12. nebo 13. hodině, pak váš den bude trvat jen pár hodin. Je potřeba se naučit vstávat brzo. Stačí se zaměřit na malé kroky, jež povedou k úspěšnému konci. Uvidíte, jak rázem získáte i několik volných hodin.
Naučte se vstávat brzo!
Určitě s námi budete souhlasit, že je rozdíl vstávat v 7 nebo ve 13 hodin. Pokud budete patřit mezi lidi, jež vstávají v 7 hodin, získáte o 6 hodin více volného času než lidé vstávající po 13. hodině. Je to o nastavení priorit. Jestliže chcete v životě něčeho dosáhnout, pak musíte na pozdní vstávání zkrátka zapomenout. Vstanete-li ve 13 hodin, zbývá vám pouhých 7 hodin do hlavního času. V momentě, kdy vstáváte v 7 hodin, máte 13 hodin volného času. Hlavním časem je 20. hodina. Vidíte ten rozdíl? Jak toho ale docílit? Postupujte po malých krocích.

Je pochopitelné, že člověk nedokáže ze dne na den vstávat v 7 hodin, jestliže je zvyklí na 13. hodinu. Malé kroky ale vedou k úspěšnému cíli. Zkuste vstávat dříve například o 15 až 30 minut. Jak je to myšleno? Další den si nastavte budík na 12.30 nebo 12.45. Tento čas ponechejte alespoň 2 až 3 dny a poté znovu proveďte změnu. Postupem času se dostanete na 7 hodinu. Kromě této změny je potřeba kompletně předělat svůj režim, a tím pádem i organismus. Chodíte spát pozdě? I tady proveďte změnu. Zároveň zde platí, že vaše tělo nedokáže usnout o několik hodin dříve. Opět provádějte malé kroky a vždy si čas spánku posunujte o 15 až 30 minut.
Jak to tedy bude vypadat?
V konečném důsledku to bude vypadat tak, že místo o půlnoci budete chodit spát například kolem 21. až 22. hodiny. Vaše probuzení se tak nebude konat ve 13 hodin, ale v 7 hodin ráno. Tyto hodiny navíc budete postupem času oceňovat. Co se dále doporučuje? V žádném případě nekonzumujte jídlo těsně před spánkem. Hůře se vám bude usínat. Poslední jídlo by mělo probíhat 2 až 3 hodiny před spánkem, jak uvádí internetový portál Mladypodnikatel.cz.

V ložnici by se neměla nacházet elektronika a další rušivé elementy. Každá minuta navíc, kterou usínáte, vás zdržuje. Začněte cvičit nebo sportovat. I tato aktivita vám pomůže rychleji usnout. Jakmile rychleji usnete, lépe se vám bude vstávat. Nebudete tak polámaní.
Zdroj: Mladypodnikatel.cz