Nejdražší Tatra 77 jde do dražby

Nejdražší Tatra 77 dřívě patřila šlechtici původem z Čech a jeho renovace stála milion dolarů.

Občas se v zahraničních aukcích objeví vůz, který je našemu srdci blízký. Tato konkrétní Tatra 77 bude jedním z nejdražších československých vozů vůbec. Začátkem března bude aukční síň Sotheby’s pořádat dražbu na floridském ostrově Amelia Island.

Zdroj obrázku: foto se souhlasem Tatra club Veteran cz-sk/Facebook.com

Jedná se o československou Tatru

Jedním z deseti vozů, které se tam budou dražit, je předválečná československá Tatra 77. Tatry jsou ve světových veteránských kruzích populární a čas od času se nějaký kus objeví v zahraniční aukci.

Dražba proběhne na Floridě

Tatra, která se bude dražit na Floridě, je typ 77 a jedná se o devátý sériový vůz z celkové produkce. Prvním majitelem vozu byl český šlechtic Jaromír Egon Czernin-Morzin, píše web Hemings. Přesnou historii vozu a jeho putování nelze zmapovat, protože jeho stopa se ztratila během okupace a druhé světové války.

Zdroj obrázku: foto se souhlasem Tatra club Veteran cz-sk/Facebook.com

Majitel měl české kořeny

Podle všeho však vůz sloužil až do 70. let 20. století a poté zamířil do stodoly na Slovensku. V roce 2005 Tatru koupil německý nadšenec a následující rok ji vystavil na autosalonu v Essenu. Poslední majitel, Andy Simo, Američan československého původu, získal vůz v roce 2007 a odjel s ním do Ameriky.

V roce 2012 byla zahájena jeho renovace. Vůz nebyl v žádném případě levnou záležitostí. Celá renovace je zdokumentována na webových stránkách Million Dollar Tatra, vysvětluje Rmsothebys. A jak název napovídá, renovace stála milion dolarů.

Zdroje: Hemings, Rmsothebys

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---