Nejčastější chyby ve třídění odpadu, které dělá drtivá většina z nás

Třídění odpadu by měla být samozřejmě pro každého z nás. Nechceme se dnes věnovat smutnému faktu, že tomu tak bohužel v mnoha případech není. I ti, kteří se snaží odpad třídit, se bohužel dopouští několika chyb. Patříte mezi ně i vy? Chybujete při třídění odpadu u vás doma?

Ne všechen papír patří do modrého kontejneru

Už malé děti učíme, že papír patří do modrého kontejneru. Ne všechen papír se ale dá tímto způsobem třídit. Na častou chybu upozorňuje web Mix-up. Mnoho lidí třídí například pizzu od krabice tím způsobem, že ji vhodí do modrého kontejneru. Je to tak správně? Bohužel ne. Například zrovna u těch krabic na pizzu hrají roli i další komponenty jako třeba zbytky jídla. Mnoho kartonových obalů je také potaženo plastem, proto nepatří do papíru – například krabice na mraženou pizzu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pozor na ostré předměty v odpadkovém koši

Asi každému z nás už se doma něco rozbilo. Pokud nám spadne třeba sklenička, máme mnohdy tendenci vyhodit střepy do odpadkového koše, tedy směsného odpadu. Ale to je chyba. Podle webu Trihazsolutions do běžného odpadkového koše nepatří cokoli ostrého – například jehly, hřebíky nebo již zmíněné střepy.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vymýváte plastové obaly?

Kam patří plast? Když tuto otázku položíte dětem, odpoví vám, že do žlutého kontejneru. Všichni víme, kam patří plastové obaly. Málokdo už ale ví, že by se měly vymývat. Rozhodně není třeba vymývat všechny plastové obaly, toto pravidlo se týká pouze mastných obalů – ty je třeba vymýt prostředkem na nádobí a opláchnout je v horké vodě.

Naopak nemusíte vymývat obaly od jogurtů nebo třeba kosmetiky. Web Bydlíme kvalitně upozornil na třídění obalu od pasty. I když se tuba od zubní pasty jeví jako plastová, uvnitř ukrývá hliníkovou vrstvu. Proto nepatří do plastů.

Zdroj: mix-up.eu, Trihazsolutions.com, bydlimekvalitne.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---