Nechce se vám do žádné nové aktivity? Vydržte 21 dní!

Kolikrát v životě jste chtěli přestat kouřit? Kolikrát v životě jste toužili přestat jíst sladkosti a být fit? Byla tato snaha marná? Kdybych vám teď řekla tajemství, díky kterému se zbavíte všech starých návyků a utvoříte si nové a zdravější, pravděpodobně byste byli nadšení. Tento článek vám teď vše prozradí!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Adaptace je důležitá i v novém povolání

Narodili jsme se jako silně adaptabilní tvorové. To znamená, že se dokážeme velmi rychle přizpůsobit jakékoliv nové události, aktivitě nebo třeba novému bydlení. Adaptace je považována za natolik důležitý proces, že například povolání zdravotní sestry je rozděleno na několik adaptačních fází, jak uvádí web zdravi.euro.cz.

21 dní

Adaptace je natolik silný a přirozený lidský (i zvířecí) proces, že není možné ji nijak zvrátit ani ovlivnit. A to je důvodem k tomu, proč musíte vydržet v nové činnosti/práci/domově 21 dnů. Proč jsou klíčové? Protože přesně tolik dnů je potřeba k tomu, abyste si na novou aktivitu zvykli a vytvořili si k ní návyk.

Dle webu prozeny.cz vzniklo pravidlo 21 dní od autorů motivačních knih, kteří tímto nabádají své čtenáře k lepšímu životu. Jak bychom tedy konkrétně toto pravidlo mohli využít jako výhody pro nás?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zbavte se starých a škodlivých návyků

Díky procesu adaptace se můžeme zbavit například svých závislostí nebo zlozvyků. Jak?

  • Chcete přestat kouřit? Vydržte 21 dní a překonáte to nejtěžší období.
  • Chcete zhubnout? Stravujte se dietně 21 dnů a potom už se k tomu nebudete muset nutit.
  • Chcete začít cvičit? Běhejte 21 dnů a začnete cvičit s radostí a pravidelně.

Změna je život

Žádná životní změna pro vás nebude představovat problém, jestliže budete na sobě samých aplikovat pravidlo 21 dní. Neobávejte se změny bydlení nebo přechod do nové práce, protože vy vše zvládnete. Stačí vydržet 21 dní!

Zdroj: zdravi.euro.cz, prozeny.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---