Nebojte se černé! Šikovné tipy, jak ji zabydlet u vás doma

Černou rádi nosíme na oblečení, protože má tendence zeštíhlovat. Je to univerzální odstín, který si rozumí s jakoukoli další barvou. I když se do něho rádi oblékáme, v domácnosti už ho tak často nepoužíváme. A to je škoda. Černá barva se u vás doma dokáže zabydlet poměrně snadno a rozhodně nemusí působit smutně.

Černá barva je ideální pro domácí pracovnu

Stále více z nás má možnost pracovat z domova. Pro takové účely si vytváříme homeoffice, i když se mnohdy jedná pouze o skromný pracovní kout. Pokud se to týká i vás, neváhejte sáhnout po černé. Možná se to nezdá, ale černá barva chrání před emočním utrpením. Proto je ideálním kandidátem pro výmalbu vašeho pracovního koutu. Samozřejmě je na místě zkombinovat ji s dalšími veselejšími prvky, ale vůbec se neostýchejte dát jí hlavní roli.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Černá propůjčí koupelně eleganci

Pro mnoho lidí je koupelna ryze praktická místnost. Udělat z ní domácí oázu přitom není tak náročné. Pomoci vám k tomu může právě černá barva, ideálně v kombinaci šedé a bílé. Tahle trojice barev vykouzlí i ze zdánlivě nudné koupelny luxusní prostor, do kterého se okamžitě zamilujete. Přidáte-li i nějaké zlaté doplňky, nasadíte tomu onu pověstnou třešničku na dortu.

Černá do ložnice? Proč ne!

Kdy se řekne ložnice, co si představíte? Za nás je to místo, které má sloužit k odpočinku a relaxaci. To ale neznamená, že musí být nudné a nezajímavé. Vytvořte ze své ložnice místo, kam se budete těšit. Proměňte ji v perlu vaší domácnosti. Zvažte černou výmalbu nebo tapetu na zeď za postelí. Bohatě postačí jen jedna stěna v místnosti. V kombinaci s dřevěnými prvky bude vypadat luxusně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kuchyně zbarvená do černa

Pokud sledujete trendy pohybující se v oblasti kuchyňského vybavení, pak jistě budete vědět, že černé kuchyňské sestavy jsou hitem několika posledních let. Chcete-li jít s dobou a udržet s ní krok, měli byste popřemýšlet o pořízení černé kuchyňské linky. Kombinace černých skříněk s bílou pracovní deskou vám okamžitě učaruje. Taková kuchyně působí moderním a nadčasovým dojmem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---