Návod na výrobu stylové lampy: Vyzkoušejte a budete se moci chlubit originálním kouskem

Závěsné nebo stolní lampy se kupují v obchodě, že? Omyl, můžete si dokonce troufnout vyrobit si vlastní doma. Nejenže budou mít šmrnc, ale také zrecyklujete věci, které už nepoužíváte! Stolní lampy opravdu nemusíte kupovat. Pokud máte nějakou starší, raději si ji předělejte na vlastní originál, budete tak mít něco, co nemá každý.

Nechcete mít doma sériově vyrobené lustry a lampičky, které má každý? Zkuste si nějaké osvětlení a stínítka vyrobit sami. Vybrali jsme pro vás jednu z nejčastěji používaných inspirací, kterou si můžete zajistit originální kousek do svého domova.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co budete potřebovat

  • lampu s kovovým rámem stínidla
  • bavlněný provázek
  • vlnu
  • dřevěné korálky
  • kousek provázku
  • nůžky

A jak tedy takovou lampu vyrobit? Začnete tím, že uvážete jemný provázek ke spodnímu kruhu kostry stínidla tak, aby byl uzel na vnitřní straně. Na to dbejte, pokud by uzel koukal na vnější stranu, nevypadalo by to vůbec pěkně, uvádí portál Living. Dále postupujte tak, že přivážete provázek ke spodnímu kruhu kostry stínidla tak, aby byl uzel na vnitřní straně. Pak jej postupně provlékněte horním a spodním kruhem do osmičky kolem stínidla.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Výroba střapců

Chcete-li vyrobit střapce, omotejte vlnu jedenáctkrát kolem dříku a svažte ji na jedné straně, pak ji na druhé straně ustřihněte. Nakonec provlékněte konce provázku tak, aby byl z otvoru vidět záhyb svazku. Střapce pravidelně přivazujte ke spodnímu kruhu stínidla.

Kromě tohoto základního postupu si můžete na lampu vyrobit různé ozdobné dekorace. Například střapce. Mohou být také z provázků, můžete na ně navléknout korálky nebo použít barevné provázky na oživení celé lampy, uvádí web Čarujeme. V kreativitě se meze nekladou a záleží jen na vás, jaký styl či dekoraci na svou novou lampičku zvolíte.

Zdroje: Čarujeme, Living

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---