Nastěhovala se vám na půdu kuna? Víme, jak se jí zbavit

Uprostřed noci vás probudí šílený hluk. Budete mít pocit, že vám strop snad každou chvíli spadne na hlavu. Důvod je prostý: u vás na půdě se zabydlela kuna a věřte, že tohle na první pohled roztomilé zvířátko dokáže půdu během chvíle obrátit vzhůru nohama. Jak se nezvaného hosta zbavit?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zastřelit? Kdepak!

Jakmile budete mít za sebou několik probděných nocí kvůli dovádivé kuně nad hlavou, možná vás jako první způsob její likvidace napadne, že ji jednoduše zastřelíte. Jenže pozor! Kuna lesní i kuna skalní podléhá vyhlášce Ministerstva zemědělství č. 245/2002 Sb. o době lovu jednotlivých druhů zvěře. To znamená, že se smí lovit pouze v určeném období.

Kuně vadí výrazná vůně

Chcete vyzrát na tuhle čiperku? Pak na půdu dejte něco, co hodně a opravdu výrazně voní. Může to být třeba silný parfém nebo stromeček do auta. Kuny nemají v lásce výrazné pachy a takovým místům se začnou vyhýbat.

Pusťte kuně rádio

I když je kuna poměrně živý tvor, který kolem sebe dokáže napáchat dost hluku, sama má ráda klídek a pohodu. Tu jí můžete na půdě narušit tím, že tam necháte nepřetržitě hrát rádio. Nemusí jít o kdovíjak hlasitý zvuk, ale věřte, že rádio, které běží 24 hodin denně, nenechá nezvaného hosta chladným a brzy si najde klidnější místo k přebývání.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nejlepší pomoc je prevence

Kdo měl někdy s kunou na půdě co dočinění, ten by možná potvrdil, že tou vůbec nejúčinnější pomocí je prevence. To znamená pečlivě projít a uzavřít všechny možné otvory, skrze které by se kuna mohla na půdu dostat. Chce to utěsnit i ty sebemenší otvory, protože i když se to možná nezdá, kuna je velmi mrštná a dokáže se protáhnout i zdánlivě malou škvírou.

Nalákejte kunu do pasti

Jednou z metod je odchycení kuny do speciálních pastí či klecí a poté ji vypustit někde hodně daleko od vašeho domu. Pokud nevíte, na co se kuna s největší pravděpodobností nechá nalákat, doporučujeme zkusit vajíčko. Tomu málokterá kuna odolá.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---