Na prvním dojmu záleží. Tyto 4 věci by ve vstupní chodbě neměly chybět!

Vstupní chodba je to první, co vaši hosté uvidí. Během chvilky si udělají jasný obrázek ohledně toho, co ve vaší domácnosti mohou očekávat. Je proto nesmírně důležité, abyste se nad jejím konceptem doopravdy zamysleli. Přinášíme vám 4 věci, které by rozhodně neměly v žádné hale chybět. A nebojte se – mysleli jsme i na majitele menších prostor!

1) Šatní skříň

Máloco je nepříjemnější, než přijít k někomu na návštěvu a hned se při vstupu setkat s nepořádkem. Tomu se jednoduše vyvarujete chytře zvoleným nábytkem. Nejlepší je mít všechny věci schované. Šatní skříň by proto měla mít v sobě místo na pověšení bund a kabátů, botník, police na odkládání šál, čepic, rukavic a jiných věcí, případně také prostor na pověšení klíčů, odložení deštníků, kabelek apod. Nedostatek prostoru vyřeší hluboká rohová skříň nebo skříň okolo obvodu dveří. Pokud neseženete žádnou podle vašich představ, nechte si ji vyrobit na míru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Sedátko

Pohodlné nazouvání a vyzouvání bot ocení nejen starší lidé nebo osoby s omezenou schopností pohybu. Pokud vám prostor nedovoluje pořídit si šatní skříň se zabudovaným výklenkem se sedačkou, není nic jednoduššího, než si koupit samostatně stojící sedátko. Můžete zvolit také praktickou variantu se zabudovaným úložným prostorem, díky kterému získáte místo navíc. A to se vždy hodí!

3) Odolná podlaha

Zapomeňte na nepraktické koberce! Podlaha musí nejen vydržet zvýšený provoz v této místnosti, ale také musí být snadno omyvatelná a udržovatelná. Homeincube.cz proto radí zvolit nejlépe dlažbu, případně vinyl, marmoleum, PVC nebo laminát. Doporučujeme také natřít část stěny, u které si budete nechávat boty, omyvatelnou barvou, která vám úklid značně zjednoduší.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4) Dekorace

Místnost opticky zvětšíte pomocí vhodně umístěných zrcadel. Jak píše houseandgarden.co.uk, jestliže bojujete ve vstupní hale s nedostatkem světla a nemáte možnost investovat do prosklených dveří, vsaďte na zajímavá svítidla. A pokud nemáte prostor na dekorace navíc, ale rádi byste ho nějak ozvláštnili, vymalujte jednu stěnu intenzivní nebo zajímavou barvou nebo ji vytapetujte. Případně na ni pověste obrázky či fotografie.

Říká se, že vstupní hala by měla být zařízena v podobném stylu jako zbytek vaší domácnosti. Nicméně pravidla jsou tu někdy také od toho, aby se porušovala. Takže záleží čistě jen na vás, jak nakonec tuto místnost pojmete.

Použité zdroje

https://www.houseandgarden.co.uk/gallery/hallway-ideas

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---