Na co se zaměřit při výběru sedačky do obývacího pokoje

Zařizujete nový interiér obývacího pokoje nebo vám jen dosluhuje stará sedačka? Máte představu o parametrech, ale potřebujete se zorientovat ve velkém množství sedacích souprav, které jsou na trhu k dispozici? V tomto článku se vám pokusím předat rady a tipy, na co se při výběru nové sedačky zaměřit.

Jak velkou sedačku pořídit

Tak to by měla být první otázka, kterou si zodpovíte. S tím souvisí také tvar, který preferujete. Vezměte do ruky metr a změřte prostor, kam chcete sedačku umístit. Zvažte, zda ji také nebudete do budoucna chtít stěhovat a případně změřte i tento prostor. Pokud zařizujete nový interiér, můžete využít papírové krabice k 3D „zobrazení“ v prostoru a lépe si pohrát s umístěním. Tímto krokem jste si zúžili výběr.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Materiál a barva

Dalším důležitým prvkem při výběru je materiál, kterým je sedačka potažena a barva. Barvu budete pravděpodobně vybírat takovou, aby se Vám hodila do interiéru. U materiálu důkladně zvažte, zda chcete, aby byla sedačka omyvatelná (zde se nabízí koženka, kůže nebo textilní omyvatelné látky). U koženky vezměte v úvahu, že se časem může začít loupat. Za omyvatelnou textilní látku si jistě zase připlatíte a nenabízí ji každý výrobce potažmo prodejce. Nepodcenit volbu potahového materiálů doporučuje i Deník.cz.

Konstrukce a výplň

Kvalita sedačky se odráží právě od konstrukce a výplně. Konstrukce může být z různých materiálů, nejčastěji se setkáte s jejich kombinací. Ideálně volte kov nebo tvrdé dřevo. Tyto dva materiály budou pravděpodobně doplněny dřevotřískou. Kovovou konstrukci volte hlavně v případě, že budete sedačku pravidelně rozkládat. Výplň sedačky může být opět různá. Setkat se můžete s pružinovou výplní nebo různými pěnami, molitanem, textilní drtí. Kvalitní sedačky mají vyplň tvořenou polyuretanovou pěnou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Komfortní prvky

V neposlední řadě si určete, co přesně od sedačky očekáváte. Chcete, aby bylo možné sedačku rozkládat na přespání? Chcete, aby měla úložný prostor, polohovatelné a výškově nastavitelné podhlavníky a područky? Jaká má být výška a hloubka sedací plochy? Některé moderní sedačky jsou také vybaveny elektrickým ovládáním rozkládacího lůžka.

Pokud máte na základě těchto tipů vybrané nějaké favority, tak nezbývá nic jiného, než vyrazit do obchodu a vyzkoušet, která bude ta pravá!

Zdroje: Deník.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---